7.6 C
Gjilani
Thursday, August 16, 2018

Shala: Duam të besojmë se nuk do të mbetemi pa ujë të pijshëm

  Refik Shala, nga fshati Ponesh, ish këshilltar i Kuvendit Komunal të Gjilanit, gjatë mandatit të kaluar, aktualisht aktivist i këtij fshati, për ALP “GJILANI.INFO”,...

Gjilan: Në Universitetin Publik “Kadri Zeka”, katër kandidatë konkurojnë për një indeks

  Në Universitetin Publik “Kadri Zeka” të Gjilan,it është mbyll konkursin për pranimin e studentëve të rinj për vitin akademik 2018/2019 për nivelin e studimeve...

Mediat serbe: Po na provokon edhe djali i Hashim Thaçit

  Përpos futbollistëve, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqirit, serbët i ka tronditur edhe i biri i presidentit Hashim Thaçi, Endriti. Ai dje, postoi një fotografi në...

Viti: Kuvendi Komunal miratoi kornizën afatmesme buxhetore 2019 – 2021

Këshilltarët e Kuvendit Komunal të Vitisë, kanë mbajtur mbledhjen e pestë të radhës, në të cilën janë shqyrtuar dhe miratuar disa pika me rëndësi. Ndër...

Kamenicë: U organizua aksioni për dhurimin e gjakut

  Qendra Kombëtare e Transfuzionit të Gjakut, ka zhvilluar aktivitetin e grumbullimit të gjakut në Kamenicë, në bashkëpunim me stafin dhe vullnetarët e degësdhurojn së...

Thaçi: Pa marrëveshje Kosova dhe Serbia do të humbin shumë

  Presidenti Hashim Thaçi ka pranuar se bisedimet e sotme me palën serbe në Bruksel ishin të vështira, por tha se arritja e marrëveshjes përfundimtare...

Gjilan: Lirohet një serb i dënuar me 20 ditë burg pasi paguan dënimin

  Në pikën kufitare, Dheu i Bardhë, është ndalur nga policia një serb, shtetas i Kosovës. Gjatë kontrollit ka rezultuar se ndaj tij rëndon një urdhëresë...

Numri i të zhvendosurve me forcë në botë arrin në 68,5 milionë

  Komisariati i Lartë për Refugjatë i Kombeve të Bashkuara (UNHCR) në raportin "Trendet Globale 2017" njoftoi se numri i të zhvendosurve me forcë për...

Lëndohet i mituri në një aksident rrugor në Kabash të Vitisë

  Në rrugën lokale Kabash-Viti, ka ndodhur një aksident komunikacioni rrugor me lëndime, ku janë përfshirë një makinë bujqësore-traktor i markës "Ford", drejtuar nga vozitësi...

Thaçi: Në dialogun me Serbinë duhet të ketë një situatë “Win-Win”

Kosova nuk ka frikë nga ligji dhe drejtësia. UÇK-ja ka bërë një luftë të drejtë, prandaj Gjykata speciale i jep Kosovës një mundësi tjetër...
-->