7.6 C
Gjilani
Saturday, December 7, 2019

Vidhen 2900 euro në një market në Gjilan

  Prokuroria e Gjilanit njofton se mbrëmë në lagjen ‘’Kamnik’’, në Gjilan, rreth orës 22 00 dyshohet se tre persona të maskuar, kanë hyrë tek...

Caktohet masa e paraburgimit ndaj të pandehurit F. R.

  Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë të pandehurit...

Dënim me burgim për veprën penale “keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar”

  Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit A. A., duke i shqiptuar dënim prej 8 (tetë) muaj burgim efektiv. I akuzuari...

Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit që në vazhdimësi ushtroi dhunë ndaj gruas dhe fëmijëve...

  Prokuroria Themelore në Gjilan, ka kërkuar nga Gjykata kompetente në Gjilan, caktimin e masës së paraburgimit, në afat prej 30 ditësh, ndaj të dyshuarit...

Humb kontrollin mbi veturë dhe përfundon në një kafiteri

  Një person në Gjilan, duke drejtuar automjetin e tij nga pakujdesi ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në një lokal-kafiteri. Si pasoj lëndime trupore kanë...

Aktakuzë kundër të pandehurve për vrasjen në komunën e Vitisë

  Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B.I., S.I., F.I., I.I. dhe H.I., të cilët janë...

Prokuroria në Gjilan ka ngritur aktakuzë kundër 6 zyrtarëve policor

  Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër gjashtë (6) zyrtarëve policor, të stacionit policor në Gjakovë, të pandehurve...

Arrestohen në Gjilan dy të dyshuar për kontrabandë, njëri nga ta pjesëtar serb i...

  Policia e Kosovës më 21 nëntor në rajonin e Gjilanit ka arrestuar dy të dyshuar për kontrabandë. Bëhet fjalë për Zh.R (1962) dhe G.S...

Dje 31 aksidente, 14 të lënduar dhe 1529 gjoba

  Policia e Kosovës ka publikuar sot statistikat e përgjithshme për aksidentet, arrestimet dhe gjobat e shqiptuara në trafik gjatë 24 orëve të fundit. Sipas raportit...

Një grua shtatzënë mbetet pa foshnje pas një aksidenti në trafik

  Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka bërë të ditur se bëhet fjalë për një foshnje, e cila ende ishte e pa lindur. “Derisa...