7.6 C
Gjilani
Thursday, August 16, 2018

Haliti dhe Pira priten ish-euro deputeten e Parlamentit Evropian, Doris Pack

  Në Aeroportin e Prishtinës, ka mbërritur ish euro deputetja e Parlamentit Evropian Doris Pack. Ajo është pritur nga kryetari i komunës së Vitisë, Sokol...

Viti: Komiteti për Komunitete mbajti takimin e rregullt

  Komiteti për Komunitete, ka mbajtur mbledhjen e rregullt të pestën me radhë. Kurse, gjatë këtij takimi, anëtarët e këtij komiteti kanë biseduar me theks...

Viti: Kryetari Haliti ka inspektuar betonimin e urës së re mbi lumin “Morava”

  Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka inspektuar punimet në betonimin e urës së re mbi lumin “Morava”, e cila gjendet pranë dy...

Viti: Njësiti për zjarrfikje dhe shpëtim me paisje të nevojshme

  Drejtoria e Shërbimëve Publike dhe Emergjencë, ka furnizuar njësitin për zjarrfikje dhe shpëtim me paisje të nevojshme për fikjen e zjarrëve. Drejtori i DSHPE, Nexhmedin...

Viti: Kryetari Halti vizitoi Bashkësinë Islame për t’ua uruar festën e Fitër Bajramit

  Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, i shoqëruar nga bashkëpunëtorë, me rastin e festës së Fitër Bajramit, ka vizituar kryesinë e Bashkësisë Islame...

Viti: Përkujtohet dëshmori Rashit Mustafa, -komandant “Karadaku”

  Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti dhe Naim Pira, kryesues i Kuvendit Komunal të Vitisë, me bashkëpunëtorë kanë përkujtuar dhe bërë homazhe pranë...

Viti: Homazhe tek varri i dëshmorit të kombit, Kemajl Azizi

  Në 19 vjetorin e rënies heroike të dëshmorit të kombit, Kemajl Azizi, strukturat komunale, përfaqësues të Organizatave të Luftës së UÇK-së, udhëheqës të Ansamblit...

Kryetari Haliti ka inspektuar punimet në përgatitjen e rrugëve për asfaltim

  Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka inspektuar punimet në përgatitjen e rrugëve për asfaltim në Viti, konkretisht afër Xhamisë së Qytetit, në...

Kryetari Haliti inspektoi disa nga punimet infrastrukturore

  Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti në fundjavë ka vizituar fshatrat: Sadovinë, Goshicë dhe Smirë, për të parë nga afër disa punime që...

Nisin punimet e rivitalizimit të rrugës Viti-Kllokot

  Kanë filluar punimet në rivitalizimin e rrugës Viti-Kllokot, përkatësisht pranë Qendrës kryesore të Mjekësisë Familjare./Gjilani.INFO/
-->