7.6 C
Gjilani
Saturday, June 23, 2018

Haliti: Një shtetase serbe po pretendon se ka gjetur prindërit biologjik shqiptarë

Gazetarja e RTV Dukagjinit, përmes një storie për “foshnjat e zhdukura” gjatë viteve ’70, që është transmetuar të mërkurën, ka shkaktuar debat në opinionin...

Deklarata e Thaçit për kufirin Kosovë-Serbi, nxitë reagime në Beograd

  Para vazhdimit të dialogut me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, presidenti i Kosovës dje mbajti një konferencë për media. Ndër të tjera ai foli edhe...

Dialogu, Thaçit nuk i bashkëngjitet askush

  Në fazën finale të dialogut me Serbinë, e cila do të fillojë këtë të diele, presidentit Hashim Thaçi nuk dëshiron t’i bashkëngjitet askush. Grupi i...

Nesër nis stina e verës

Stina e verës fillon nesër në hemisferën veriore të Tokës. Ajo nis në orën 12 e 7 minuta. Në të njëjtën kohë në hemisferën jugore...

SHBA e Rusia pjesë e dialogut Kosovë-Serbi

  Derisa pritet vazhdimi i dialogut në Bruksel, në prapaskenën brenda Bashkimit Evropian përsëri ka ndërhyrje, Gjermania ka propozimin që në vend të shefes së...

Në pritje të Fondit Pensional nga Serbia

  Çështja e kthimit të Fondit Pensional të Kosovës nga Serbia, mund të përfshihet në kuadër të bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit në Bruksel. Shteti i...

Pacolli: Liberia nuk tërhoqi njohjen, Serbia po rren

  Shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, ka demantuar pohimet e palës serbe për tërheqjen e njohjes nga Liberia. Ai përmes një statusi në Twitter ka...

Jovanoviq: Serbia po kapitullon për Kosovën

  Kryetari i Partisë Demokratike të Serbisë (Demokratska stranka Srbije – DSS) Milosh Jovanoviq ka vlerësuar sot se deklarata e kryeministres serbe Ana Bërnabiq se...

Në shtator nis vlerësimi i performancës së mësimdhënësve

  Matja e performancës së mësimdhënësve të Kosovës do të fillojë të bëhet në fillimin e vitit të ardhshëm shkollor. Kështu ka paralajmëruar Ministri i Arsimit,...

Serri: Gazetarët janë shtyllë e demokracisë

  Rrjeti Ballkanik për Gazetari Hulumtuese (BIRN) mbajti tryezë lidhur me nxitjen e punës së përbashkët në mes të gazetarëve të komuniteteve të ndryshme dhe...
-->