7.6 C
Gjilani
Thursday, October 17, 2019

Përfundon aksioni i policisë në veri të Mitrovicës

  Ka përfunduar aksioni i Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës, i cili ka rezultuar me arrestimin e dy personave të dyshuar për përfshirje...

Kurti takohet me përfaqësuesit e Luginës, e urojnë për rezultatin zgjedhor

  Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër, në zgjedhjet që u mbajtën me 6 tetor, u takua me përfaqësuesit e Luginës dhe mori...

Haziri: LDK dhe VV ende s’kanë diskutuar për ndarjen e ministrive

  Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri thotë se nuk është diskutuar asnjëherë deri tash për ndarjen e ministrive në mes LDK-së dhe LVV-së për qeverinë...

NATO për rifillimin urgjent të bisedimeve Kosovë-Serbi

  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë të hënën në Londër se bashkëpunimi i NATO-s me Serbinë është i mirë dhe e...

Serbia vazhdon lobimin kundër anëtarësimit të Kosovës në Interpol

  Ministri i Brendshëm i Serbisë, Nebojsha Stefanoviq ka biseduar me shefin e delegacionit kinez në Interpol, Daki Duan, lidhur me argumentet e Serbisë kundër...

Kosova në ‘dyert” e INTERPOL-it

  Kosova edhe një herë ia ka mësyrë anëtarësimit në Organizatën Ndërkombëtare të Policisë (INTERPOL), Asambleja e Përgjithshme e së cilës, mban punimet prej 15...

Kosova dhe Serbia, larg marrëveshjes përfundimtare

  Zgjedhjet e 6 tetorit e kanë ndryshuar politikën në Kosovë. Ky konkluzion u dha në takimin mes analistëve shqiptarë dhe serbë në Beograd ku...

Policia për nëntë muaj ua ndaloi ngasjen më shumë se 5500 shoferëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se në periudhën janar – shtator të vitit 2019 ua ka ndaluar më shumë se 5500 shoferëve të drejtën...

Kurti: Grupet punuese LVV-LDK, pritet të takohen javën e ardhshme

  Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti mëngjesin e së dielës e ka ngrënë së bashku me përfaqësuesin e koalicionit serbë në Kosovë,”Sloboda”, Nenad Rashiq. Pas...

Ja si u helmuan zyrtarët e KQZ-së nga zarfet e ardhur nga Serbia

  Vëzhguesi i organizatës GERMIN, Shpëtim Shujaku i ka thënë se 26 zyrtarët e KQZ-së, në momentin që kanë hapur zarfet, kanë filluar me pas...