7.6 C
Gjilani
Tuesday, July 17, 2018

Lajiq: Në Serbi nuk po kanë guxim të dalin me propozime lidhur me Kosovën

Ministri i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit në Qeverinë e Serbisë, Rasim Lajiq, tha sot se për çështjen e Kosovës është e nevojshme të gjendet...

Opozita nuk beson se Maqedonia mori ftesë për anëtarësim në NATO

Qeveria e Maqedonisë ka thënë se pas marrjes së ftesës për anëtarësim në NATO, do të vazhdojë me përkushtim në realizimin e obligimeve deri në konkretizimin...

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur në Shkup ambasadoren e...

  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka pritur në Shkup ambasadoren e Zvicrës në Maqedoni, Sibel Suter Tejada, me të cilën ka...

NATO – optimiste për bisedimet e anëtarësimit me Maqedoninë

Zëvendësndihmësi i sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, James Appathurai, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë shprehet optimist se NATO, në samitin e...

Gjashtë tërmete kanë rënë sot, që në orët e para të së enjtes

  Gjashtë tërmete të tjerë kanë rënë gjatë natës, sapo ka hyrë e enjtja e 5 korrikut. Por, magnitudat e tyre kanë q1%në më të...

Përdhunoi dhe vrau në luftë, pranga serbit në Bosnjë

  Policia e Bosnjë Herzegovinës ka arrestuar një serb, i cili akuzohet për krime lufte. Sladan Pajiç u vu në pranga në qytetin lindor të...

Hungaria i dhuron Malit të Zi 25 km gardh për ta vendosur në kufirin...

  Ministri i Jashtem hungarez i ka dhuruar Malit te Zi 25 km gardh per te ngritur kufirin me Shqiperine me synim ndalimin e refugjatëve. Siç...

Sot nisin patrullimet e përbashkëta policore

  Sot fillojnë patrullimet e përbashkëta mes Policisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë. “Më datë 01.07.2018, turni i parë i zyrtarëve policor të Policisë së...

Mediat serbe: Po na provokon edhe djali i Hashim Thaçit

  Përpos futbollistëve, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqirit, serbët i ka tronditur edhe i biri i presidentit Hashim Thaçi, Endriti. Ai dje, postoi një fotografi në...

Zaev: Duhet të jemi bashkë për anëtarësim në NATO dhe BE

  “Mundemi të krahasohemi dhe të garojmë në ekonomi dhe reforma, por për NATO dhe BE duhet të qëndrojmë bashkë deri në fund, sepse nuk...
-->