7.6 C
Gjilani
Saturday, December 7, 2019

Vuçiç në spital, Cedomir Jovanoviç: ja pse e dua “të gjallë”

  Presidenti i Partisë Liberale Demokratike në Serbi, Cedomir Jovanoviç i dërgoi një mesazh Aleksandar Vuçiç, pas shtrimit të këtij të fundit në spital për...

Sadiku: Në Butel të Shkupit biseduam për paqën në regjion

  Takimi me kryetarin e e komunës së Butelit të Shkupit, Velimir Smilevski kishte për qëllim afirmimin e vlerave humane për të krijuar: miqësi, paqë...

Dimitrievski e Sadiku flasin me theks të veçantë për Gongun Botëror të Paqës

  Kryetari i Komunës së Kumanovës Maksim Dimitrievski ka pritur Delagacionin e Komitetit Botëror të Paqës, së 202 vendeve të botēs, udhëhequr nga zëvëndës presidenti...

Paramilitari serb përkrah spiunin rus në Këshill të Evropës

  Dejan Beric, njëri nga paramilitarët më të njohur serbë që lufton në krah të forcave separatiste proruse në Krime, ka përkahur senatorin rus Aleksey...

Kritikohet mosndëshkueshmëria e gjuhës së urrejtjes midis politikanëve

Shoqëria në Maqedoninë e Veriut në masë të madhe ka rritur tolerancën sa i përket komunikimit ndërmjet etniteteve të ndryshme, ndërkohë që ka shënuar...

Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut e kanë merituar nisjen e negociatave

  “Shpreh keqardhje që Këshilli i Evropës nuk arriti konsensus për nisjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. E konsideroj si gabim të...

Palmer: SHBA-ja, partnere e fuqishme e Maqedonisë së Veriut

  I dërguari i posaçëm i Departamentit amerikan të Shtetit për Ballkanin, Matthew Palmer, gjatë vizitës në Maqedoninë e Veriut është takuar me ministren e...

DW: Përrallat serbo-ruse për bashkëpunimin ushtarak

  Bashkëpunimi ushtarak mes Serbisë dhe Rusisë është një prej temave më të trajtuara në Beograd dhe në rajon. Po çfarë fshihet vërtet pas këtyre...

Zaev: Nuk pranojmë projekte ekonomike, duam anëtarësim në BE

  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka hedhur poshtë njoftimet se Bashkimi Evropian po përgatit një “zonë ekonomike evropiane” për vendet e Ballkanit...

Kryetari Haliti takohet me personalitete të rëndësishme në Samitin për Paqe të Europës Juglindore...

  Samitin për Paqe të Europës Juglindore me temë“:Paqja, Siguria dhe Zhvillimi Njerëzor në Europën Juglindore” që po mbahet në Tiranë ka tubuar drejtues të...