Thursday, February 20, 2020

Amir Rrahmani: E duam kualifikimin në “EURO 2020”, një mundësi e tillë nuk na...

  Kapiteni i ‘Dardanëve’, Amir Rrahmani, në një intervistë për Super Sport, tha se të gjithë te Kosova besojnë se mund ta bëjnë ëndrrën realitet....

“Messi mund të luajë deri në moshën 38-vjeçare”

  Legjenda e Barcelonës, Carles Puyol, ka thënë se Lionel Messi e ka çdo mundësi për të luajtur derisa t’i mbushë 38 vjet. Kapiteni i Argjentinës...

Priten në takim nxënëset e shkollës “Dëshmorët e 5 Prillit” nga Smira

  Të përmendurat kanë arritur suksese të mëdha në garat e futsallit Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka pritur sot në takim nxënësit dhe...

Kamenicë: Angazhohen bashkëpuntorë profesional në disiplinat sportive

  Komuna e Kamenicës ka angazhuar bashkëpunëtorë profesional, në: volejboll, atletikë, hendboll dhe futboll. Tani, nxënësit e Kamenicës nuk janë të detyruar të ndjekin mësimet dhe...

Hysaj po shkëlqen, agjenti zbulon destinacionin e ri të shqiptarit

  Elseid Hysaj është duke kaluar një moment pozitiv tek Napoli pas ardhjes në krye të klubit jugor, Gennaro Gattuso. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka qenë...

Dyfishohet vlera e Amir Rrahmanit në treg

  Uebfaqja sportive, Transfermarkt, beson se vlera e qendërmbrojtësit kosovar, Amir Rrahmanit, tani është dyfishuar dhe e ka arritën vlerën prej 12 milionë eurove. Futbollisti kosovar...

Arbër Zeneli do të jetë gati për Maqedoninë Veriore

  Lajme të mira vijnë për Kombëtaren e Kosovës para ndeshjes së madhe kundër Maqedonisë Veriore. Kosova do të përballet me maqedonasit në kuadër të Ligës...

Fenerbahce refuzon super-ofertën e Unitedit për Muriqin

  Klubi turk Fenerbahce ka refuzuar super-ofertën e Manchester Unitedit për sulmuesin kosovar, Vedat Muriqin. Fotospor shkruan se skuadra turke refuzoi ofertën në vlerë prej 25...

E kryer, Kastrati javën tjetër nënshkruan me Dinamo Zagrebin

  Ylli i kombëtares së Kosovës, Lirim Kastrati, do të bëjë një hap të madh në karrierën e tij. Tashmë anëtari i Lokomotivës së Zagrebit, do...

Katër medalje të bronzta për Kosovën në Budapest

  Katër medalje kanë fituar karateistët e rinj të Kosovës në Kampionatin Evropian që prej të premtes deri të dielën është mbajtur në Budapest të...