7.6 C
Gjilani
Saturday, December 7, 2019

Javën tjetër shpërndahen vaksinat kundër gripit në Kosovë

  Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike dëshirojnë të rikujtojnë dhe informojnë qytetarët e Kosovës se, në funksion të parandalimit të gripit...

Ministri Ismaili përuron Ambulancat Specialistike në Gjilan

  Ministria e Shëndetësisë ka përuruar sot objektin e Ambulancave Specialistike në Gjilan nw vlerw prej 114.746 Euro. Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili, deklaroi...

Xhemajli: Gjatë këtij viti janë ndihmuar 556 raste me kompenzimin e barnave

  Ndërkaq, shpenzimet për kompenzimin e barnave sillen në vlerë mjetesh prej 71 mijë e 675 eurosh, ka thënë drejtori Xhemajli. Krahas shërbimeve tjera për qytetarët,...

Trileçe me krem shtëpie, shija më e lehtë dhe e ëmbël në tryezë

  Shija që përmbyll një drekë apo darkë të mirë është pa dyshim ëmbëlsira. E për këtë fakt, recetat e tyre nuk kanë të mbaruar dhe...

Gjeniu i vogël po merr diplomën e universitetit që në moshën 9-vjeçare

  Një djalë “gjeni” në Belgjikë është duke përfunduar diplomën e universitetit që në moshën 9-vjeçare. Laurent Simons po studion inxhinieri elektrike te universiteti teknologjik i...

iPhone 12 mund të ketë katër kamera, sugjeron raporti i ri

  Apple gjithmonë ka shkëlqyer në dhënien e përdoruesve të iPhone ato që dëshirojnë dhe këto koncepte të reja, bazuar në thashethemet nga fanatikët e...

Rita Ora ka realizuar një nga manikyrët më të shtrenjtë në histori

  Femrat në mbarë botën i kushtojnë shumë kujdes manikyrit, që është kthyer në një pjesë të rëndësishme të paraqitjes. Gjasat që një manikyr të jetë...

Pse zemërgjerësia dhe mirësia na bëjnë të ndihemi mirë

  Të gjithë e dimë atë ndjenjën e ngrohtë e të mirë që e përjetojmë kur një gjest i mirë i joni e bën dikë...

Mjalti ndihmon në shërimin e djegies dhe plagëve

  Mjalti është përdorur për të shëruar plagët dhe djegiet që nga Egjipti i lashtë dhe është ende i zakonshëm edhe sot. Një përmbledhje e 26...

Dr. Afrim Bekteshi, internist – endokrinolog: Numri i pacientëve me diabet në rritje

  Dr. Afrim Bekteshi, internist – endokrinolog, në Spitalin Rajonal të Gjilanit, me rastin e Ditës Botërore të Diabetit, për lexuesit e AL “GJILANI.INFO”, ndër...