7.6 C
Gjilani
Saturday, January 19, 2019

Zhytësit sfidojnë frikën, prekin peshkaqenin më të madh në histori

  Një ekip zhytësish arriti të bënte një takim nga afër me një prej peshkaqenëve më të mëdhenj në botë. Ata hynë në thellësitë e Haëaii-t...

Këtë vit del në treg televizori që paloset si letër

  Teknologjia po ecën me ritme të shpejta dhe vijon të na befasojë sa herë "mrekullitë" e saj. Së fundmi një tjetër produkt pritet të dalë...

Era nuk i ndahet futbollit, ja eventi i rradhës ku do performojë

  Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Era Istrefi po kthehet në emrin më të pëlqyer për të performuar në eventet sportive. Ajo ishte pjesë e...

Katër këshilla për një punë komode në zyrë

  Është e rëndësishme të ndihesh rehat në zyrën tënde në mënyrë që të rrisësh efiçiencën dhe të mbrosh shëndetin. Ka shumë hapa të vegjël...

Si të ulni shtypjen e gjakut me vetëm këtë ushqim

  Spirulina, një “super-ushqim” i përbërë nga algat, mund të ndihmojë në reduktimin e shtypjes të gjakut, sipas një studimi. Një proteinë specifike në spirulinë relaksoi...

Janari do presë 3 fenomene të jashtëzakonshme të Hënës së përgjakur

  Një super hënë e përgjakur do të shfaqet në qiell më 20 janar dhe është një fenomen aq i jashtëzakonshëm sa tingëllon. Përveç të...

Me 1 euro pronar shtëpie, oferta vjen nga Italia!

  Një ofertë që nuk mund ta refuzoni. Qyteti sicilian ka nxjerrë në shitje shtëpi me vlerë vetëm 1 euro! Shtëpi të vendosura në një kodër,...

Krijohet roboti që do i përmirësojë jetën të moshuarve

  Një robot i ndërtuar nga shkencëtarët në SHBA mund të ndihmojë njerëzit e moshuar dhe ata që vuajnë nga demenca të jetojnë vetë, pa...

Rita duket mrekullueshëm ndërsa shijon një kafe rrugëve të New York-ut

  Ajo gjithnjë e di se si t’i bëjë për vete njerëzit me stilin e saj unik. Dhe Rita Ora nuk e zhgënjeu me pamjen e...

Këshilla “interesante” për larjen e rrobave!

  Kur vjen puna tek larja e rrobave, pjesa më e madhe e njerëzve thjesht ndjekin udhëzimet e paketimit të detergjentit. Por gruaja australiane e pastrimit,...
-->