7.6 C
Gjilani
Saturday, December 7, 2019

Samsung ka zgjidhur manipulimin e skanerit ultrasonik

  Kompania më përpara kishte paralajmëruar se disa mbrojtës ekranesh të pacertifikuar mund të shkaktonin probleme me skanerin ultrasonik të telefonëve. Samsung ka publikuar një përditësim...

Samsung planifikon t’i shesë 5-6 milionë telefona të palosshëm vitin tjetër

  ET News nga Koreja e Jugut raporton se Samsungu po planifikon ta forcojë në mënyrë agresive prodhimin e telefonave të vet të palosshëm për...

Samsung synon të shesë 10 milionë njësi të Galaxy Fold, vitin e ardhshëm

  Telefonat inteligjentë të palosshëm janë në fillimet e tyre.  Huawei Mate X nuk është ende në dispozicion dhe Samsung Galaxy Fold po ballafaqohet me probleme,...

Galaxy Note me çmim të përballueshëm do të lansohet në Evropë

  Thashethemet për një Galaxy Note 10 me çmim më të përballueshëm, të intervalit mesatar, janë shfaqur gjatë javëve të kaluara.  Edhepse ka dy modele në...

iPar Pro me tre kamera mund të lansohet në mars

  Së fundmi kemi dëgjuar për mundësinë e tabletit që vjen me një aparat fotografik të trefishtë dhe që madje mund ta shohim këtë vit. Tani...

Samsung mund të bashkoj linjat Galaxy S dhe Note, në një të vetme

  Lajmëtari i besueshëm i teknologjisë Evan Blass ka shkruar në Twitter një pretendim se Samsung po konsideron bashkimin e telefonave të tyre Galaxy S...

GoPro 8 shihet për herë të parë, sjell ‘modulin e mediave’

  Një nga pikat e forta të shitjes së GoPro është se është i vogël. Kjo do të thotë që marrja me vete në lëvizje...

Nesër hidhet në treg celulari portativ “Galaxy Fold”

  Të enjten, Samsung njoftoi lancimin e të shtrenjtit dhe problematikut Galaxy Fold, i cili do të jetë celulari i parë portativ që tregun botëror. “Galaxy...

Njihuni me Galaxy A30s të ri

  Me opsione themelore të përmirësuara, tani edhe më të fuqishme. Samsung Electronics zbuloi sot smartfonin e ri Galaxy A30s, duke prezantuar një pamje të re...

Apple zbulon datën e prezantimit të iPhone 11

  Kompania do ta njoftojë publikun me telefonin e ri “Iphone 11”, por jo vetëm. Kompania më e njohur e paisjeve teknologjike “Apple” tashmë vetëm sa...