7.6 C
Gjilani
Thursday, October 17, 2019

Shërbimi i urgjencës në Gjilan bëhet me dy autoambulanca të reja

  Komuna e Gjilanit i ka dorëzuar sot Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare dy autoambulanca të reja, të cilat janë investim krejtësisht i komunës në...

Mjekja e Gjilanit Burbuqe Mustafa arriti t`i sfidojë rregullat shkencore për të shpëtuar beben...

  Doktoresha e Spitalit të Gjilanit, gjinekologia Burbuqe Mustafa ka bërë një hap jashtëzakonisht të guximshëm në një rast tepër të komplikuar dhe jo vetëm...

Nis aktivitetI për nder të muajit të ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit

  Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Viti, ka filluar me aktivitetet për ndërgjegjësimin për kancerin e gjirit dhe atë në kuadër të muajit tetor...

Në Viti u shënua Dita Ndërkombëtare e Zemrës

  Komuna e Vitisë, konkretisht Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Viti, ka shënuar sot Ditën Ndërkombëtare të Zemrës. Me këtë rast në qendër të...

Këshilla: 20 frutat më të shëndetshme

  Konsumimi i sa më shumë frutave është një mënyrë e mirë për të menduar për mirëqenien fizike dhe mendore. Ndaj dhe ne ju këshillojmë...

Alergjitë dhe sëmundjet e stinës, mund t’i luftoni vetëm me këtë përbërës

  A vuani nga alergjitë e stinës? Ju kullojnë hundët, ju kruhen sytë dhe keni teshtima? Edhe pse alergjitë ju bëjnë të ndiheni keq për shkak...

Përfitimet shëndetësore që merrni nga fiku

  Fiku është një prej frutave të shijshme të sezonit veror, por ka edhe shumë vlera ushqyese. Fiku është i rëndësishëm për sistemin imunitar pasi ka...

Hurma arabie me qumësht, kura që bën mrekulli për shëndetin

Është një ndër kurat më të lashta popullore përdorur mijëra vite më parë për t’u mbrojtur nga sëmundjet, për të mbajtur organizmin e fortë...

Dy kivi në ditë ndihmojnë shëndetin

  Kivi është një super frut dhe kjo i atribuohet përmbajtjes së lartë të vitaminës C, kaliumit dhe bakrit, të cilat janë të dobishme dhe...

Xhenxhefili, ilaç natyral për lëkurë dhe flokë

  Shumë njerëz i dinë përfitimet që ia sjellë xhenxhefili shëndetit tonë trupor, duke filluar nga trajtimi i dhimbjeve të stomakut deri tek dhimbjet e...