7.6 C
Gjilani
Saturday, June 23, 2018

Kamenicë: Kryetari Qëndron Kastrati në fushatë kundër pirjes së duhanit

Në kuadër të projektit “Ndalo duhanin sot –se nesër është vonë”, financuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, OJQ –Dardanapress ka organizuar kampanjën...

KPF mbajti mbledhjen me të vetmen pikë, Korniza Afatmesme Buxhetore 2019-2021

  Ndonëse në mbledhjen e kaluar nuk kishte marrë votat e mjaftueshme të anëtarëve të KPF-së, propozimi vendimi për shqyrtimin dhe miratimin e Kornizës Afatmesme...

Gjilan: Dezinsektohet një fermë të dhive në Bresalc

  Komuna e Gjilanit, përkatësisht Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, kanë dezinsektimin dhe dezinfektimin e fermës së dhive në Bresalc, hapësirave rreth saj dhe...

Gjilani nis fushatën “Mos ndiz zjarr që shkakton rrezik të përgjithshëm”

  Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim e Komunës së Gjilanit, ka nisur fushatën kundër ndezjes së zjarreve fushore dhe zjarreve të tjera që shkaktojnë rrezik...

Erdogan i lodhur, ja çfarë bëhet në fushatat e opozitës

  Në prag të zgjedhjeve të përgjithshme dhe presidenciale të 24 qershorit, Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka pranuar se partia e tij në fuqi...

Presidenti Ivanov mund ta lërë pezull Marrëveshjen për emrin

Mosdekretimi i ratifikimit të Marrëveshjes ndërmjet Maqedonisë dhe Greqisë nga ana e presidentit të Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, paraqet një barrierë shumë të madhe për realizimin saj,...

Gjetaj tregon rastin kur një fëmi u dërgua për shërim në Beograd, por nuk...

Prenk Gjetaj nga Komisioni për të Pagjeturit, tregon se ka raste kur në periudhën e luftës nuk janë kursyer as foshnjat. “Kemi raste që kërkohen...

Kërkohet të paditet Serbia për helmimin e nxënësve dhe punëtoreve në pranverën e vitit...

Nazmi Bajra edhe pas gati 30 vjetwsh e ka të freskët ngjarjen tragjike të helmimit të nxënësve kosovarë në pranverën e vitit 1990, pjesë...

Haliti: Një shtetase serbe po pretendon se ka gjetur prindërit biologjik shqiptarë

Gazetarja e RTV Dukagjinit, përmes një storie për “foshnjat e zhdukura” gjatë viteve ’70, që është transmetuar të mërkurën, ka shkaktuar debat në opinionin...

Edhe shkolla “Selami Hallaqi” në Gjilan, bëhet me kabinet të informatikës

  Që nga sot shkolla e mesme e ulët është paisur me mbi 50 lap top, të dhuruara nga Organizata Zvicerane Fresenius Kabi dhe kështu...
-->