7.6 C
Gjilani
Tuesday, July 17, 2018

Trump: Takimi me Putin, ‘një fillim i mirë’, detajet…

  Presidenti i SHBA Donald Trump thotë se takimi i tij i shumëpritur me Presidentin rus Vladimir Putin në Helsinki ishte një “fillim i mirë”....

Zaev: Afaristët prorusë po financojnë protestat e dhunshme në Maqedoni

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka akuzuar afaristë të caktuar grekë, të cilët sipas tij financojnë grupe në Maqedoni për të shkaktuar trazira para...

Gjilan: Merret konfirmimi i mbështetjës për efiçiencë të energjisë

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur, sot, në takim pune koordinatorin kombëtar të fondit investiv të Qeverisë amerikane Millennium Challenge Corporation...

Viti: 11 të rijnë aftësohen për elektro-instalim

  Në kuadër të marrëveshjes për bashkëpunim të Komunës së Vitisë dhe Fondacionin Kosovë-Luksemburg, përkatësisht të projektit „Gjenerimi i të ardhurave“, sot, në Viti, 11...

Tahiri tregon se çfarë mund të pritet nga takimi i radhës në Bruksel

Analisti politik dhe njohës i rrethanave politike në vend, Ramush Tahiri ka folur rreth takimit të radhës të presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe...

Vllasi: E paqartë se si do të përfundojë dialogu Kosovë-Serbi

Analisti dhe ish-zyrtari i lartë jugosllav, Azem Vllasi ka thënë se ende nuk është e qartë kur dhe si do të përfundojnë bisedimet midis...

Jep dorëheqje zëvendësministri i MZHE-së nga radhët e AKR-së

  Zëvendësministri i Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Besnik Beka, ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë. Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net vetë Beka i cili edhe...

Zyrtarët e BE-së: Nuk do të heqim dorë kurrë nga SHBA-ja

  Zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian u janë kundërpërgjigjur deklaratave të presidentit amerikan, Donald Trump se BE-ja është “armike”, duke thënë se Evropa “kurrë...

Zëvendësndihmës sekretari amerikan viziton Kosovën

  Zëvendësndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit për çështjen e Parandalimit të Konflikteve, Pete Marocco, në kuadër të vizitës në disa shtete të Ballkanit, sot do...

Avramopoulos vjen të enjten në Prishtinë për të dhënë kumtin pozitiv për vizat

Komisionari për Punë të Brendshme dhe Migracion, Dimitros Avramopoulos, të enjten e kësaj jave do të qëndrojë në Prishtinë. KTV-ja mëson se zyrtari i lartë i...
-->