Monday, February 24, 2020

Janari më i ngrohtë në 141 vitet e fundit

  Të dhënat e Drejtorisë nacionale për oqean dhe atmosferë (NOAA) tregojnë se sipas evidencës klimatike të ruajtura për 141 vjet, temperatura mesatare e tokës...

107-vjeçari ende vozit Mercedesin e tij me të fejuarën 100-vjeçare

  Joe Newman, 107-vjeç, është banori më i vjetër i ndërtesës ku jeton ai në Sarasota, Florida. “Natyrisht që kam dhimbje”, ka thënë Newman për “Today”...

Çifti martohen pas 50 vitesh fejesë, ai 92 vjeç ndërsa ajo 71

  Asnjëherë nuk është vonë për martesë nëse në altar shkon me personin e zemrës. Dëshmi janë ky çift italian, Mario Gigli dhe Maria Canu,...

Tajlandezja lind fëmijën gjatë fluturimit

  Një grua nga Tajlanda e ka lindur një djalë gjatë fluturimit me aeroplan. Për këtë arsye, pilotët u detyruan të bënin ulje të detyrueshme. Gruaja...

Pesë nëndetëset më të rrezikshme: Mund të shkatërrojnë botën në 30 minuta

  The National Interest ka përpiluar një listë të pesë nëndetësve më të rrezikshme në botë, të cilat sipas analistëve të revistës, janë në gjendje...

Macja e egërsuar mban “peng” të zonjën për dy ditë në kuzhinën e saj

  Sa e çuditshme aq edhe e vërtetë! Një grua u izolua për dy ditë me rradhë në kuzhinën e shtëpisë së saj dhe mbahej...

Bëhen publike për herë të parë dosjet sekrete të UFO’ve

  Bëhen publike për herë të parë dosjet sekrete të UFO-ve në Britani. Pamjet e UFO’ve të raportuara nga pjesëtarë të forcave ajrore britanike do...

Vendet më pak të korruptuara në botë, ja ku renditet Zvicra

  Indeksi i perceptimit të Korrupsionit ka renditur 180 vende për korrupsion duke filluar nga ato me korrupsionin më të ulët dëri tek ato me...

Indi, gjeli vret të zotin

  Një burrë indian ka vdekur pas një përleshjeje me gjelin e tij, ndërsa ishin rrugës për një dyluftim gjelash. 50-vjeçari Saripalli Chanavenkateshwaram Rao, u godit...

Festivali i akullit, destinacioni perfekt për adhuruesit e dëborës

  Nëse ju pëlqen dëbora dhe parapëlqeni destinacione të ftohta, atëherë Festivali Ndërkombëtar i Skulpturës së Akullit dhe Dëborës Harbin është vendi perfekt për ju. I...