Monday, April 6, 2020

Human Appeal International ndihmon jetimët në komunën e Vitisë

  Organizata Human Appeal International (HAI) ka mbështetur sot 100 jetimë të Komunës së Vitisë. Ndihmat përfshijnë artikuj ushqimorë dhe higjienikë ai dhe nga 25...

Gjilani pranon një respirator nga dr. Gazmend Boshnjaku për nevoja të pacientëve në QKMF

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga drejtori klinik i Spitalit të Përgjithshëm, dr. Ukshin Ismajli dhe drejtori i QKMF-së, dr....

Lutfi Haziri ndan mirënjohje për Nijazi Hysenin për kontributin 40-vjeçar në arsim

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka ndar sot mirënjohje për Nijazi Hysenin, me rastin e pensionimit, si kontributdhënës për një periudhë afro...

Kryetari Haliti vizitoi stafin mjekësor të QKMF-së në Viti

  Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka vizituar sot Qendrën Kryesore të Mjeksisë Familjare në Viti, ku është njoftuar për punën që është...

Komuna e Vitisë në gatishmëri të plotë për menaxhim të situatës nga Pandemia Cov...

  Komiteti për Emergjencë dhe Shpëtim i komunës së Vitisë, ka mbajtur sot mbledhjen e radhës në të cilën është diskutuar për gjendjen aktuale dhe...

Homazhe në nderim të dëshmorëve nga fshatrat Lubishtë dhe Smirë

  Me rastin e 21 vjetorit të rënies heroike të dëshmorëve të fshatrave Lubishtë dhe Smirë, sot në varrezat e dëshmorëve në Viti, institucionet komunale...

Gjilani me akivitete vetëdijësuese shënon Ditën e Vullnetarizmit

  Nën udhëheqjen e Ushtrueses së Detyrës të Drejtorisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Deniza Limani, një grup i vullnetarëve, kanë bërë shpërndarjen e direkte...

Haziri kujton martirët e Llovcës: Ata u sakrifikuan për lirinë, pavarësinë dhe të drejtat...

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka kujtuar shtatë martirët e Llovcës në 21 vjetorin e masakrës makabre. Haziri, me këtë rast, ka kërkuar...

Kamenicë: Nexhmedin Iseni dhuron 500 euro për sigurimin e barërave për të infektuarit me...

  Bashkatdhetarët tanë në diasporë kanë shprehur gatishmërinë për të ndihmuar Komunën e Kamenicës, në situatën nëpër të cilën po kalojmë jo vetëm ne, por...

Kastrati takohet me 11 kryetarët e komunave të lindjes, dikutojnë për mobilizimin kundër COVID-19

  Kryetari i Komunës së Kamenicës Qëndron Kastrati, sot është takuar me 11 kryetarët e komunave të regjionit, për të diskutuar lidhur me mobilizimin kundër...