Nora Gjakova starton me fitore në Paris

0

 

Nora Gjakova ka shënuar fitoren e parë për të kaluar në raundin e tretë në Grand Slamin e Parisit.

Xhudistja jonë ka mposhtur në sfidën e parë garuesen nga Azerbajxhani, Alexandra Larisa Florian, në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Kujtojmë se në Grand Slamin e Parisit pjesëmarrëse janë edhe Distria Krasniqi dhe Laura Fazliu, që po ashtu kanë shënuar fitore në ndeshjet e para.

PËRGJIGJU