7.6 C
Gjilani
Sunday, August 19, 2018
Ferrari do të lançoj makinën hibride në vitin 2019

Ferrari do të lançoj makinën hibride në vitin 2019

0

 

Si konfirmoi CEO i Ferrarit, Sergio Marchionne, prodhuesi i makinave mbështetet në një makinë hibride që kombinon elektriken dhe benzinën.

Kompania tradicionale italiane është serioze në rrugën e saj drejt së ardhmes së elektronikës. Tashmë në 2019, motori i ri V8 hibrid do të jetë i instaluar në një model të prodhimit të saj, transmeton lajmi.net. Por kjo nuk ka për qëllim të jetë një makinë sportive, e cila nga ana sugjeron se ajo duhet të jetë i planifikuar SUV, e cila është planifikuar edhe për vitin e ardhshëm ose në të fundit në vitin 2020.

Përveç automjet hibrid, Ferrari do të punojë në një makinë elektrike sportive, siç Marchionne në fillim të vitit 2018 njoftoi për mediat . Në intervistën në atë kohë, shefi i Ferrarit mori mundësinë për të reduktuar performancën e Teslës. “Ajo që Tesla mund të bëjë, të tjerët mund ta bëjnë”, u citua në atë kohë. Zhvillimi i një makine hibride, ai e quajti edhe atëhere si një hap të ndërmjetëm për të sjellë një makinë plotësisht elektrike në treg.

PËRGJIGJU

%d bloggers like this:
-->