Kryetari Haliti përkujton Hysni Salihun, ish deputetin e 2 Korrikut 1990

0

 

Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor dhe të tjerë kanë bërë sot homazhe pranë varrit të ish deputeti Hysni Salihu në Smirë të Vitisë. Salihu ishte pjesë e Kuvendit të atëhershëm të cilët me 2 korrik 1990 kanë paraqitur deklaratën e parë të Kuvendit të Kosovës për pavarësimin e vendit nga Serbia.

Përndryshe kryetari Haliti e ka çmuar lartë kontributin e deputetit Salihu dhe shtoj se familja dhe vendi duhet të jenë krenar me veprën e tij./Gjilani.INFO/

PËRGJIGJU