Zvicra mblidhet për stërvitjen e parë, Xhaka dhe Shaqiri plot stil

0

 

Përfaqësuesja e Zvicrës është mbledhur për stërvitjen e parë grupore e vlefshme për Kampionatin Botëror që do të mbahet në Rusi këtë vit.

Edhe pse trajneri është Vladimir Petkovic ende nuk e ka publikuar listën përfundimtare, ai mblodh disa nga lojtarët më të mirë që ka në dispozicion.

Stërvitja u mbajt në Feusisberg, një vend i bukur malor në Zvicër.

Në stërvitje u panë edhe shqiptarët Admir Mehmedi, Blerim Xhemaili, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Të këtë dy të fundi ra në sy edhe stili i bukur i veshjes, disponimi për të filluar stërvitjen, por edhe makinat e bukura.

Si ylli i Arsenalit dhe ai i Stoke Cityt prite të jenë lojtarët më të mirë te Zvicra në Rusi, por ata nuk do ta kenë aspak lehtë.

Kjo pasi do të përballen në fazën e grupeve me Brazilin, Serbinë dhe Kosta Rikën, ndërsa më poshtë keni disa foto në formë galerie. /Telegrafi/

PËRGJIGJU