LAJMET E FUNDIT

Fushatën elektorale për zgjedhjet e së dielës po e përmbyllim me rininë

0
  Fushatën elektorale për zgjedhjet e së dielës po e përmbyllim me rininë. Gjithmonë i lumtur të jem në mesin e tyre, sepse tek ata sheh dhe kupton saktë se çka realisht i duhet Gjilanit e Kosovës. Ne do ta bëjmë të pamundurën që rinia gjilanase...

Me Leonorën në krye të Komunës së Gjilanit! Votoni numrin 177

0
  Të nderuar themelues, anëtarë, aktivistë, struktura të degës e nëndegëve, njerëz të përkushtuar të Shtabit Zgjedhor, kandidatë për Anëtarë të Kuvendit Komunal nga radhët e PDK-së, ftoni këdo që njihni dhe nuk e njihni, të bashkohen për Gjilanin, për ta ndryshuar dhe transformuar komunën...

Vëmendja ndaj sportit e sportistëve të Gjilanit, do e karakterizojë qeverisjen tonë të përbashkët

0
  Vëmendja ndaj sportit e sportistëve të Gjilanit, do e karakterizojë qeverisjen tonë të përbashkët të Komunës. Ndërtimi i stadiumit të qytetit, do të përfundohet në mandatin tonë qeverisës. Ndeshjet e derbit të qytetit, duhet të luhen aty ku përkasin, në Gjilan, e në prezencë...

Gjilani në këmbë për ndryshimin e madh!

0
  GJILANI NË KËMBË PËR NDRYSHIMIN E MADH! Sot mbajtëm takimin përmbyllës të fushatës zgjedhore me të gjitha strukturat e Partisë Demokratike në Gjilan. Ju jemi mirënjohës kandidatëve për asamble komunale, anëtarëve, aktivistëve të PDK-së dhe gjithë qytetarëve të Gjilanit, që nuk u ndalën së përkrahuri idealin...

ALBAN HYSENI: Bashkë qeverisim nga e hëna, guximshëm, me ndershmëri dhe profesionalizëm për Gjilanin ndryshe (fjalimi përmbyllës)

0
  Fjalimi përmbyllës i kryetarit Alban Hyseni: Të dashur banorë të Gjilanit Të nderuar anëtarë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! Të dashur aktivistë Mirë se po takohemi në ditën e fundit të fushatës për zgjedhjet lokale në Gjilan. Dy dekada keqqeverisje sollën dëshpërim dhe ngecje në zhvillim edhe në Gjilan si kudo...

AKR-ja, kudo që ka prezencë në udhëheqje të ndonjë institucioni le gjurmë përherë pozitive dhe të dukshme

0
  Në kuadër të AKR Dega në Gjilan, Kandidatja për Kuvend Komunal Arjeta Asallni (6), mbajti aktivitetin për Administratë të Përgjithshme. Administrata në Gjilan, ka progres në këto vite por jo të theksuara, përndryshe të gjitha avansimet në efikasitetin, shpejtësinë në nxjerrjen e dokumenteve në kohë...

Në mandatin tonë katërvjeçar do të jemi shumë të vëmendshëm me “Dardaninë”, kjo lagje meriton të jetë moderne!

0
  Takimet me qytetarë në kuadër të fushatës elektorale i përmbyllëm në lagjen “Dardania”, bashkë me kandidatët për Kuvendin Komunal në Gjilan, Selami Xhemaili, Kushtrim Qamili, Flakron Ismajli dhe Blerina Bajrami. Çdo ditë jemi në këtë lagje të frekuentuar jo vetëm nga gjilanasit por nga gjithë...

Haziri përgëzon shoqatën kulturore “Gilan” për aftësimin profesional në rrobaqepësi të 530 grave

0
  Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar të premten shoqatën kulturore Gilan, ku është pritur nga drejtoresha ekzekutive, Filiz Sllamniku. Sllamniku e ka falënderuar kryetarin Haziri për mbështetjen e madhe të ofruar ndaj kësaj shoqate, e cila ka aftësuar 530 gra në rrobaqepësi. Ndërkaq, kryetari Haziri...

Bashkë Qeverisim

0
  Besimin në institucione lokale do ta kthejmë së bashku. Me ndershmëri e profesionalizëm do e kthejmë Gjilanin kah e mbara e kah zhvillimi, ashtu siç po bën Lëvizja me gjithë Kosovën. Ndryshimin do e bëjmë #bashkë, sepse bashkë jemi më shumë, bashkë jemi më mirë,...

Banja e Dobërçanit “Vëllezërit Ibishi”, një storie suksesi dhe e njohur edhe përtej kufijve shtetëror e kombëtar

0
  Në përmbyllje të vizitave nëpër biznese gjilanase, ishim tek Banja e Dobërçanit “Vëllezërit Ibishi”, një storie suksesi dhe e njohur edhe përtej kufijve shtetëror e kombëtar. Falënderim i posaçëm për njërin nga pronarët e këtij biznesi, Ibish Ibishi për kontributin e dhënë ndër vite në...