Sunday, October 17, 2021
Ballina Lajme Kosova ​6 të vdekur dhe 48 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

​6 të vdekur dhe 48 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

0

 

Ministria e Shëndetësisë tregon se brenda 24 orëve janë shënuar 6 të vdekur.

Sipas njoftimit, nga 2,319 testime, 48 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 9,146 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1,176,154 doza të vaksinës.

Deri më sot 441,622 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Sot janë shëruar 903 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 147,347.

Në total numri i rasteve aktive është 8,903. /GJILANI INFO/

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here