Monday, September 20, 2021

Viti: Diskutimet për planifikim e buxhetit komunal 2022-2024 kanë vazhduar me komunitetin pakicë, personelin...

0
  Në takime të veçanta janë zhvilluar diskutimet publike për planifikimin e buxhetit komunal për vitet 2022-2024, edhe atë me komunitetin pakicë, me personelin arsimor,...

Von der Leyen: Afganëve t’u ofrohet mundësi azili

0
  Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen bën thirrje për një zgjidhje ndërkombëtare për refugjatët, përpara samitit të G7-s mbi situatën në Afganistan. “Është...

Faza e tretë e dezinsektimit hapësinor në Gjilan nis nesër

0
  Komuna e Gjilanit në bazë të kontratës me operatorin ekonomik dhe vlerësimit të komisionit komunal në koordinim edhe me Drejtorinë e Shëndetësisë dhe Mirëqenies...

Edhe 42 raste pozitive me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

0
  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se nga 2 mijë e 987 teste të...

Edhe dy raste me coronavirus në Kosovë

0
  Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se nga 1 mijë 944 testime, 2 qytetarë...

Ibrahimi: AKR, Dega në Gjilan, do të jetë adresa më e besueshme për qytetarin...

0
"Në vazhdën e takimeve të rregullta me Kryesinë si dhe Strukturat tjera të Degës, jemi të unifikuar, në qëndrim njëzëri që t'a nxjerrim listën...

Osmani uron SHBA-të për 4 korrikun: Miqësia jonë është e përhershme

0
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka uruar popullin amerikan me rastin e 4 korrikut, Ditës së Pavarësisë së SHBA-ve. Osmani ka shkruar se historia ka...

Kurti uron Amerikën në Ditën e Pavarësisë: Aleatë të pazëvendësueshëm

0
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA) në 245 vjetorin e pavarësisë. Kurti shkruan se idetë dhe idealet më...

Gjilan: Një muaj paraburgim të pandehurit që privoi nga jeta personin I. C.

0
  Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë të pandehurit...

Nderohet vepra heroike e Nezir Shurdhanit, në 22-vjetorin e rënies

0
  Në 22-vjetorin e rënies së dëshorit të kombit, Nezir Shurdhani, kryesuesja e Kuvendit të Komunës së Gjilanit, Shpresa Kurteshi-Emini, me bashkëpunëtorë, drejtorë të drejtorive...