Tuesday, July 14, 2020

Gjilan: Rektori i UP “Kadri Zeka”, Bajram Kosumi, nderohet me çmimin “Idriz Seferi”

  Në kuadër të shënimit të ditëve të Çlirimit të Gjilanit, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri i ka ndare çmimin “Idriz Seferi”, rektorit...

Viti: Kërkohet seriozitet dhe përgjegjshmëri pas 12 raste të reja me Covid-19

  Komiteti Komunal për Mbrojtje dhe Shpëtim (KKMSH) i Komunës së Vitisë me shqetësim ka pritur lajmin për rritje të rasteve pozitive me Covid-19, pas...

Gjilan: I caktohet masa e paraburgimit të pandehurit F. H

  Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë të pandehurit...

Viti: Përkujtohet dëshmori Rashit Mustafa-Komandat Karadaku

  Me rastin e përvjetorit të rënies së dëshmorit të kombit Rashit Mustafa-Komandant Karadaku, Kryetari i Komunës së Vitisë Sokol Haliti dhe zvëndësi i tij,...

Gjenden mbetje mortore në Gjilan

  Të shtunën në Gjilan, një person ka raportuar në polici se ka hasur në një mbetje mortore. Sipas raportit të Policisë së Kosovës për 24...

Viti: U përkujtua dëshmori Kemajl Azizi

  Sot në ditën përkujtimore të dëshmorit, Kemajl Azizi, përkatësisht në 21 vjetorin e rënjes së tij, përfaqësues të Institucioneve komunale, Shoqatave të dala nga...

Këpuctari rumun krijon këpucët anti-Covid

  Distancimi social ka qenë një ndër rregullat kryesore që është kërkuar nga autoritetet shëndetësore në mbarë botën për të parandaluar përhapjen e virusit të...

Kushtetuesja publikon Aktgjykimin e plotë për dekretin e presidentit Thaçi

  Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka publikuar sot Aktgjykimin e plotë lidhur me vendimin e marrë për dekretin e presidentit Hashim Thaçi për mandatimin e...

Besimtarët iu kthehen kishave dhe xhamive

  Pas më shumë se dy muajve, me vendim të ri qeveritar, sot janë hapur xhamitë dhe kishat në tërë vendin. Besimtarët duhet të ndjekin një...

Kamenicë: Komiteti për Politikë dhe Financa ka mbajtur mbledhjen e tretë të rregullt të...

  Mbledhjen e hapi kryesuesi i Kuvendit Albert Sermaxhaj, ndërsa të pranishëm ishin: Kryetari Qëndron Kastrati, nënkryetari Faton Jakupi, delegatët, disa nga drejtorët e drejtorive...