7.6 C
Gjilani
Wednesday, August 21, 2019

Avdijaj nuk kthehet te Sturm Grazi

  Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Donis Avdijaj nuk do të kthehet te skuadra e Sturm Grazit. Siç kanë bërë të ditur të dielën mediumet në...

Vulgariteti nuk është gjë tjetër pos mbrojtje nga ndjenjat

  Mirishahe Limani Hiler Ju faleminderoj të gjithëve që debatuat në frymë të shëndoshë në lidhje me artikullin që kam publikuar në faqen time të Facebook-ut...

Enigma Shekspir: A ishte bardi, grua?

  Elizabeth Winkler Dyshimet nëse Shekspiri (William Shakespeare), i ka shkruar vërtetë veprat që njihen si të tijat, janë aq të vjetra sa edhe vetë veprat...

BQK: Borxhi publik arriti në 1.1 miliardë euro

  Banka Qendrore e Republikës së Kosovës, ka njoftuar Sektori fiskal në TM1 2019 u karakterizua me rritje të të hyrave dhe rënie të shpenzimeve...

Zyrtare: Drita nënshkruan me talentin Drilon Islami

  Klubi gjilanas, Drita ka zyrtarizuar transferimin e lojtarit të talentuar, Drilon Islami. Drita ka vazhduar me prezantime të transferimeve të reja për të tretën ditë...

Provimi i maturës përmes kopjimit

  Provimi shtetëror i maturës në Kosovë edhe në këtë vit po përcillet me parregullsi të shumta, gjë që ka vënë në dyshim vlerësimin real...

(Mos)Kapitullimi i Serbisë me Marrëveshjen e Kumanovës

  Fadil Lepaja “Nuk kemi kapitulluar”, thonë gjeneralët serb, njëzet vjet nga (mos)Marrëveshja Tekniko-Ushtarake e Kumanovës, sipas të cilës Ushtria dhe Policia serbe u detyruan me...

Kujtime për Dritëro Agollin: Shkrimtari nuk e shan shkrimtarin

  Nuk e di se si mund të ketë ndodhur që në një fshat të Devollit (Menkulas) është shënjuar me emrin Dritëro një foshnjë që...

Si të jeni të lumtur dhe larg depresionit

  Depresioni është një fenomen shqetësues për të gjithë, veçanërisht në periudha të ndryshme kohore dhe ngarkesës që mund të kemi në punë. Sigurisht një shpjegim...

I revoltuari theu xhamin e derës hyrëse të komunës

  Njësitet patrulluese të Policisë së Kosovës në Gjilan, kanë arrestuar një person të dyshuar, shqiptar dhe shtetas i Kosovës, me banim në Gjilan. Për rastin...
-->