7.6 C
Gjilani
Wednesday, August 21, 2019

Gjilani dhe Sioux City i ShBA-së, së shpejti formalizojnë binjakëzimin

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në takim pune drejtoreshën ekzekutive të Iowa Sister State (Organizatës së Iowas për bashkëpunime...

Punëtori me temën “Plani i Veprimit i Drejtorisë për Zhvillim Ekonomik dhe Diasporë për...

  Drejtoria për Zhvillim Ekonomik dhe Diasporë (DZHED), sot, ka mbajtur punëtorinë me temën “Plani i Veprimit i Drejtorisë për Zhvillim Ekonomik dhe Diasporë për...

Lirohet gabimisht i dënuari me 23 vite burg, kthehet vullnetarisht

  Cedrick Gant u kthye sërish në burg pasi ishte liruar aksidentalisht. Një 29-vjeçar nga Orlando i dënuar me më shumë se 20 vjet burg për...

Kamenicë: Shënohet “Dita Botërore e Autizmit”

  Koordinatorja e Njësisë Komunale për të Drejtat e Njeriut (NJKDNJ) Nazmije Demolli-Kastrati bashkë me psikologen Afërdita Klaiqi dhe u.d Drejtoreshën e Arsimit Mirhane Morina...

Në Tajvan do dënohen me vdekje shoferët e dehur

  Tajvani po planifikon që të rrisë dënimet për shoferët që drejtojnë makinën në gjendje të dehur dhe shkaktojnë aksidente fatale. Në rastet tragjike, mund...

Gjilan: Prokuroria paraqet kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit për trafikim me njerëz

  Prokuroria Themelore në Gjilan, sot, ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, në Gjykatën Themelore në Gjilan, ndaj të dyshuarit R.F., pasi...

Studimi amerikan: Mediat sociale thellojnë vetminë

  Supozohej të bënin të kundërtën, por mediat sociale si “Twitter”, “Facebook” apo “Pinterest”, po bëjnë që gjithnjë e më shumë njerëzit të ndjehen të...

Novobërdë: KFOR-i Amerikan dhe Policia e Kosovës dhurojnë lodra për nxënësit e shkollës në...

  KFOR-i Amerikan në bashkëpunim të ngushtë me Policinë e Kosovës, ka shpëndarë dhurata dhe lodra të ndryshme për nxënësit e shkollës fillore, të fshatit...

Në Gjilan, Komiteti Botëror i Paqes ndan çmimin e paqes për gjeneralin Sulejman Abazi

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në prezencën e ministrit të FSK’së, Rrustem Berisha dhe mysafirëve të shumtë, ka dorëzuar çmimin e paqes...

KPF vendos që tërë seanca e Kuvendit t`i kushtohet raportit të kryetarit

  Komiteti për Politikë dhe Financa (KPF), të martën, në mbledhjen e radhës, të kryesuar nga Shpresa Kurteshi-Emini, në mënyrë unanime ka vendosur që në...
-->