7.6 C
Gjilani
Monday, November 18, 2019

Ylli botëror Dua Lipa viziton veprimtarin e shquar të kauzës shqiptare

  Këngëtarja shqiptare me famë botërore Dua Lipa dje e ka vizituar në Dallas diplomatin dhe veprimtarin e shquar të kauzës shqiptare Fatlum Rushiti. Yjet shqiptare kanë...

Letër dashurie për zanatin më të bukur në botë – gazetarinë!

  Khalifa Abo Khraisse Nuk mund të përshëndetim bashkë vitin që shkoi, edhe problemet tona, por festimet për Vitin e Ri na lejojnë të bëjmë sikur...

Haziri: Mërgimtarët janë heronj të gjallë!

Në debatin e organizuar nga Klubi i Gazetarëve “Beqir Musliu” me titull: ”Mërgimtarët pasuria e Anamoravës”, u tha se shërbimet komunale tashmë janë avancuar...

Një shkallëzim filozofik i veshur poetikisht

  (Rreth vëllimit poetik “Ditët s’janë një”, të autores Sadete Tërnava – Osmani) E bukura vetë e arsyeton ekzistencën e saj. /Emerson/ Vlerësimi i një vepre letrare duhet...

Avdijaj nuk kthehet te Sturm Grazi

  Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Donis Avdijaj nuk do të kthehet te skuadra e Sturm Grazit. Siç kanë bërë të ditur të dielën mediumet në...

Haziri: Në Gjilan nuk është rritur dhuna në familje, por është rritur raportimi për...

  Nën organizimin e OSBE’së, në Gjilan është mbajtur të enjten takimi me kryetarët e komunave të regjionit me temen “Forcimi i bashkëpunimit ndërmjet komunave...

Haradinaj pas lirimit del në kafe

  Pas lirimit nga arresti lideri i AAK-së ka dalë të pijë kafe në një kafiteri të qytetit francez Colmar. Fotografinë e Haradinajt duke pirë kafe...

Diplomoi gjenerata e parë në Fakultetin e Shkencave Kompjuterike të Universitetit “Kadri Zeka”

  Fakulteti i Shkencave Kompjuterike në Universitetin “Kadri Zeka” në Gjilan ka bërë sot promovimin e gjeneratës së parë të diplomuarve. Besa Mustafa do të mbetet...

RRUGA PRISHTINË-GJILAN-KONÇUL PRITET ME ENTUZIAZËM

  Kalojmë në Luginën e Preshevës. Autoudha, Prishtinë-Gjilan-Konçul e promovuar një ditë më parë, është pritur me shumë entuziazëm nga shqiptarët e Luginës së Preshevës....

Viti: Priten në takim përfaqësues të projekteve nga Helvetas Swiss intercooperation

  Zëvendëskryetari i Komunës së Vitisë, Hasan Aliu, ka pritur, sot, në takim përfaqësues të Helvetas Swiss Intercooperation dhe të projekteve DEMOS, S4RE dhe EYE...