7.6 C
Gjilani
Wednesday, June 26, 2019

Viti: Kultivuesit e vishnjës pajisen me sisteme për ujitje

  Në Vitisë janë shpërndarë sisteme  ujitjeje për 18 fermerë të kësaj komuneje që merren me kultivimin e Vishnjës. Ky projekt u realizuar në bashkëpunim të...

Rreth 400 ankesa kundër prokurorëve dhe gjyqtarëve

  Për 11 muaj në Zyrën e Prokurorit Disiplinor janë dorëzuar rreth 274 ankesa kundër gjyqtarëve dhe 92 kundër prokurorëve. Njohës të çështjeve të drejtësisë...

Dashnia mes vëllëzërve

  Dy vëllëzër po rrinin bashkë. Ndërkohë vëllai i vogël nis e ankohet. Vëllai i vogël : - Nuk shtyhet jeta kështu, jam njeri pa fat...! Vëllai...

Calster: Ka shqetësime për sundimin e rendit dhe ligjit në Kosovë

Shqetësimi kryesor që përmendin bizneset kur diskutohet për investimet e mundshme në Kosovë është sundimi i rendit dhe ligjit. Kështu ka thënë drejtoresha e...

Gjilan: Vëhet gurëthemeli i shtëpisë së Refik Aliut në Capar

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri,i shoqëruar edhe nga nënkryetari i kësaj komuneje, së bashku me donatorë, ka vënë gurthemelin e shtëpisë për familjen...

Viti: Vazhdon aksioni për lirimin e hapësirave publike të uzurpuara

  Drejtoria e Inspektoratit të Komunës së Vitisë, edhe gjatë këtij viti, ka vazhduar me aksionet e lirimit të hapësirave publike nga uzurpatoret. Andaj, sot, në...

Kamenicë: Vazhdohet me realizimin e projekteve infrastrukturore nëpër fshatra

  Gjatë ditës sotme, ka vazhduar asfaltimi i rrugës kryesore dhe rrugicave në fshatin Koperrnicë, të komunës së Kamenicës, projekt ky që ishte i paraparë...

Fjalë të urta e sajesa

    Në Kosovë jetojnë mirë të gjithë, përveç neve. Dhënësi bujar, por ndarësit e padrejtë! Atë që nuk dinë , e thonë me politikë! Zotëria e mbytë punëtorin...

Biden: Ka ardhur koha që Trump “të sillet me maturi”

  Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, e ka kritikuar presidentin e zgjedhur, Donald Trump për mospajtimet me komunitetin e inteligjencës në ShBA. Komentet e Biden janë bërë...

Fshati jep 60 mijë dollarë për çdo familje që shkon të jetojë aty

  Qyteti i Albinen në Kantonin Zviceran të Valais është një nga shumë qytetet malore zvicerane të kërcënuara me zhdukje, ndërsa një numër në rritje...
-->