7.6 C
Gjilani
Wednesday, April 24, 2019

Gjilan: Për sulm ndaj personave zyrtarë dënohen me burgim efektiv

Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarve R. K., A.K. dhe F. K.. Me datë 23.11.2017 me urdhër të Gjykatës, Policia...

Thaçi: Në dialogun me Serbinë duhet të ketë një situatë “Win-Win”

Kosova nuk ka frikë nga ligji dhe drejtësia. UÇK-ja ka bërë një luftë të drejtë, prandaj Gjykata speciale i jep Kosovës një mundësi tjetër...

Gjilan: Lirohet një serb i dënuar me 20 ditë burg pasi paguan dënimin

  Në pikën kufitare, Dheu i Bardhë, është ndalur nga policia një serb, shtetas i Kosovës. Gjatë kontrollit ka rezultuar se ndaj tij rëndon një urdhëresë...

Vizitoni Qarkun e Shkodrës!

1. Kalaja Rozafa Kështjella e Rozafatit është e ngritur mbi një kodër shkëmbore në hyrje të qytetit të Shkodrës. Mbi faqet e pjerrëta të kodrës...

Burrat s’i durojnë dot gratë xheloze

  Sipas burrave, xhelozia është defekti më i madh femëror. Një nga këshillat është nevoja për të folur me sinqeritet, respekt dhe vëmendje mes burrave...

Luginasit janë komuniteti më i diskriminuar në Kosovë

Shkruan: Fikri Mehmeti Para se të flasësh për luginasit që jetojnë në sërbi, duhet të e shikosh gjendjen reale të luginasëve që jetojnë në Kosovë....

Davies: Rezistenca ndaj antibiotikëve, katastrofë për mjekësinë

  Rezistenca ndaj antibiotikëve do të shënonte një kërcënim katastrofik ndaj mjekësisë dhe do të nënkuptonte kërcënim edhe për jetën e pacientëve nga infeksionet post-operative,...

Kryetari Haziri dhe ministri Matoshi vizitojnë ekipe të ndryshme gjatë pastrimit në Gjilan

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, kanë vizituar shkollën “Abaz Ajeti” dhe lokacionin e...

Ahmeti: Brenda muajit policët do të pajisen me armë të gjata

Një numër i patrullave të policisë së Kosovës shumë shpejt do të pajisen me armë të gjata. Në këtë mënyrë po tentohet që të rritet...

Njihuni me tre televizorët më të mirë

  Tani do të njiheni me TV-të më të mirë sa i përket ekranit dhe fotografisë. Nuk mund të mos  fillonte pa  Samsung QLED Q9FN i vitit 2018. Pas...
-->