7.6 C
Gjilani
Tuesday, July 16, 2019

Viti: Nis shpërndarja dhe mbjellja e fidanëve të vishnjës

  Ka filluar shpërndarja dhe mbjellja e fidanëve të vishnjës për përfituesit vitias në kuadër të projektit “Vishnje 2017” që realizohet në bashkëpunim të Komunës...

Shkenca zbulon erëzën që lufton obezitetin

  Duket e pabesueshme por tashmë po e konfirmon edhe shkenca! Sipas tyre, piperi i zi mund të ndihmojë në luftën kundër obezitetit, problem ky i...

Asfaltohet rruga katër korsi Gjilan – Livoç

  Komuna e Gjilanit është duke punuar njëkohësisht në realizimin e kontratave që kapin vlerën e miliona eurove në rrafshin e asfaltimeve të rrugëve dhe...

“Vrasja e Zekës dhe e vëllëzërve Gërvalla, goditje e rëndë për Lëvizjen”

  Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar në 37 vjetorin e vrasjes veprimtarët Kadri Zeka dhe vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla. “Nga dora e shërbimeve sekrete serbe,...

Dashnia mes vëllëzërve

  Dy vëllëzër po rrinin bashkë. Ndërkohë vëllai i vogël nis e ankohet. Vëllai i vogël : - Nuk shtyhet jeta kështu, jam njeri pa fat...! Vëllai...

Viti: Asfaltohet rruga që lidhë fshatrat Goshicë – Gërmovë

  Të hënën në Viti është bërë asfaltimi i rrugës që lidhë fshatrat Goshicë-Gërmovë. Me këtë rast kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti ka...

Kamenicë: Shënohet “Dita Botërore e Autizmit”

  Koordinatorja e Njësisë Komunale për të Drejtat e Njeriut (NJKDNJ) Nazmije Demolli-Kastrati bashkë me psikologen Afërdita Klaiqi dhe u.d Drejtoreshën e Arsimit Mirhane Morina...

Varrosen viktimat e dhunës në Egjipt

Port Said, 4 mars 2013 - Mijëra banorë të qytetit egjiptian Port Said kanë marrë pjesë në varrimin e disa personave të vrarë në përleshjet...

Kamenicë: Bastiset një shtëpi, zbulohet një revole

  Njësiti policor, gjatë bastisjes së shtëpisë të një përsoni të dyshuar, në Kamenicë, ka zbuluar dhe konfiskuar: një revole dhe 41 fishekë të kalibrit 9...

Gjilani e Ministria e Drejtësisë intensifikojnë bashkëpunimin në fushën e infrastrukturës

Gjilani, 19 tetor 2016 -Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka pritur sot në një takim pune zëvendësministrin e Drejtësisë, Florian Dushin, me...
-->