7.6 C
Gjilani
Tuesday, April 23, 2019

Kryetari Haziri dhe ministri Matoshi vizitojnë ekipe të ndryshme gjatë pastrimit në Gjilan

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri dhe ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, kanë vizituar shkollën “Abaz Ajeti” dhe lokacionin e...

Mustafa: Dita e Kurban Bajramit, bashkon zemrat e miliona besimtarëve në botë

  Të lutemi në këtë ditë të bekuar dhe të kontribuojmë për shuarjen e çdo konflikti dhe armiqësie, sepse më tepër se kurrë kemi nevojë,...

Sinani: Në mandatin e kësaj qeverisje janë ulur shpenzimet dhe realizuar shumica e projekteve

  Kuvendarët e Kuvendit të Komunës së Kamenicës, kanë mbajtur seancën e radhës, udhëhequr nga kryesuesi, Bajram Dërmaku. Të pranishëm ishin edhe kryetari i komunës, Begzad...

A vritet pavarësia!?

  Shkruan: Florim Zeqa Ideja e këtij shkrimi më lindi nga një artikull në portalin “Sputnik”, në të cilin shkruante: “Mogherini mund ta marrë çmimin NOBEL...

Gjilan: Prokuroria paraqet kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit për trafikim me njerëz

  Prokuroria Themelore në Gjilan, sot, ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, në Gjykatën Themelore në Gjilan, ndaj të dyshuarit R.F., pasi...

Gjilan: Në Bresalc ka ndodhur një aksident rrugor me fatalitet

  Në rrugën magjistrale Gjilan – Prishtinë, përkatësisht në fshatin Bresalc të Gjilanit, ka ndodhur, sot, pasdite, një aksident trafiku. Sipas hetimeve të para të policisë,...

Shala: Duam të besojmë se nuk do të mbetemi pa ujë të pijshëm

  Refik Shala, nga fshati Ponesh, ish këshilltar i Kuvendit Komunal të Gjilanit, gjatë mandatit të kaluar, aktualisht aktivist i këtij fshati, për ALP “GJILANI.INFO”,...

Viti: Vazhdon aksioni për lirimin e hapësirave publike të uzurpuara

  Drejtoria e Inspektoratit të Komunës së Vitisë, edhe gjatë këtij viti, ka vazhduar me aksionet e lirimit të hapësirave publike nga uzurpatoret. Andaj, sot, në...

Viti: Mbahet mbledhja e tretë e KPF-së

  U mbajt edhe mbledhja e tretë e Komitetit për Politikë e Financa, drejtuar nga kryesuesi i Kuvendit Komunal, Naim Pira. Janë shqyrtuar disa pika...

Fjalë të urta

-Jeta është një liber, kopertinat e të ciles janë Lindja dhe Vdekja. -Nuk është turp kur nuk e di, por është turp kur nuk deshiron...
-->