Wednesday, June 3, 2020

Gjilani do t’i rrënojë ndërtimet pa leje që janë bërë gjatë kohës së pandemisë

  Komuna e Gjilanit ka ndëprerë sot objektin e radhës, i cili është ndërtuar pa leje, gjatë periudhës që po zbatohen masat kundër Covid-19. Kryetari i...

Misioni i intelektualit

Shkruan: Florim Zeqa  Odat shqiptare gjatë periudhave të pushtimeve të gjata kanë luajtur rolin e kuvendeve, ndërsa njerëzit e ditur (intelektualët) ishin prijetarë të pushtetit...

Arrestohet togeri i policisë në Gjilan, nuk e respektoi orën policore

  Një zyrtar policor në komunën e Gjilanit mbrëmë është arrestuar dhe suspenduar nga puna pasi nuk ka respektuar orën policore. Togerit i është caktuar masa...

Homazhe në nderim të dëshmorëve nga fshatrat Lubishtë dhe Smirë

  Me rastin e 21 vjetorit të rënies heroike të dëshmorëve të fshatrave Lubishtë dhe Smirë, sot në varrezat e dëshmorëve në Viti, institucionet komunale...

Apel për qytetarët e Kamenicës: Mos u paraqitni në QKMF pa u lajmëruar në...

  Komuna e Kamenicës ka vënë në dispozicioni numrin pa pagesë 080011010 për të gjithë ata të cilët dyshojnë se kanë ndonjë sinptomë apo problem...

Demostratat e vitit 1981, me kulmimin më 1 e 2 prill

  Demostratat e vitit 1981, më 11 mars, mandej më 24 mars, si dhe më 1 e 2 prill, ndodhën me tërë masivitetin, duke inkuadruar...

Kuvendi komunal i Vitisë ndau 100 mijë euro për luftimin e pandemisë Cov19

  Kuvendi Komunal i Vitisë, ka mbajtur sot një mbledhje urgjente në të cilën pos që është dhënë një njoftim rreth situatës momentale të pandemisë...

Kreu i Kamenicës viziton stafin shëndetësor në QKMF dhe pikën kufitare te “Dheu i...

  Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, së bashku me nënkryetarin Faton Jakupi dhe Drejtoreshën e Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Suna Zajmi-Krasniqi...

Kryetari Kastrati ka pritur në takim nënat vetëushqyese

  Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati së bashku me Drejtoreshën e Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Suna Zajmi-Krasniqi, si dhe Azemine Maliqi...

U bënë homazhe me rastin e Epopesë së UÇK-së

  Me rastin e 22 vjetorit të rënies heroike të Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe familjes Jashari, respektivisht Epopesë së lavdishme të UÇK-së, institucionet komunale...