7.6 C
Gjilani
Thursday, July 18, 2019

Në Gjilan, Komiteti Botëror i Paqes ndan çmimin e paqes për gjeneralin Sulejman Abazi

  Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në prezencën e ministrit të FSK’së, Rrustem Berisha dhe mysafirëve të shumtë, ka dorëzuar çmimin e paqes...

KPF vendos që tërë seanca e Kuvendit t`i kushtohet raportit të kryetarit

  Komiteti për Politikë dhe Financa (KPF), të martën, në mbledhjen e radhës, të kryesuar nga Shpresa Kurteshi-Emini, në mënyrë unanime ka vendosur që në...

Edhe një dështim i Serbisë, KS i OKB redukton seancat për Kosovën

  Këshilli i Sigurimit i Organizatës së Kombeve të Bashkuara, pas shumë diskutimeve aspak të lehta, ka arritur marrëveshjen që të zvogëlohet numri i seancave...

Beogradi do përfshirjen e Vatikanit në dialogun për Kosovën

  Kryetari i Këshillit Iniciues, Milan Stamatoviq,i ka kërkuar Kishës Ortodokse të Serbisë që në rast të ndryshimit të formatit të dialogut për Kosovën, pos...

Rrugët kryesore të Gjilanit janë të hapura, Komuna apelon për kujdes të shtuar

  Të gjitha rrugët kryesore në komunën e Gjilanit janë të hapura dhe ta kalueshme edhe në këtë moment kur reshjet e borës janë të...

Ndërroi jetë profesori dhe gazetari, Tefik Selimi

Ka ndërruar jetë, sot, profesori dhe gazetari nga Gjjilani, Tefik Selimi, kurse për vdekjen e tij, kanë njoftuar familjarët e të ndjerit, përmes rrjetit...

Gjilani me plan operativ për ndalimin e taksive ilegal

  Komuna e Gjilanit në bashkëpunim me Policinë e Kosovës në Gjilan, përkatësisht Njësinë e Trafikut Rrugor kanë bërë planin operativ për ndalimin e operimit...

“Vrasja e Zekës dhe e vëllëzërve Gërvalla, goditje e rëndë për Lëvizjen”

  Presidenti Hashim Thaçi ka kujtuar në 37 vjetorin e vrasjes veprimtarët Kadri Zeka dhe vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla. “Nga dora e shërbimeve sekrete serbe,...

Lionel Messi – I vetmi në histori me 400 gola në Spanjë

  Futbollisti argjentinas Lionel Messi shënoi golin e 400-të në ndeshjen kundër Eibar. Messi shënoi në minutën 53 në ndeshjen që Barcelona fitoi me 3:0, duke...

Marrëveshje me MZHE për të ndihmuar shkollat në Pozheran e Viti

  Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, ka nënshkruar, sot, një marrëveshje mirëkuptimi me Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik (MZHE) të Republikës së Kosovës, me...
-->