Friday, March 5, 2021

Vetëaksident në fshatin Tërpez të Vitisë, ngasësi përfundon në QKUK

0
  Policia e Kosovës ka njoftuar se në fshatin Tërpez të Vitisë ka ndodhur një vetë aksident trafiku, ku ngasësi mashkull kosovar me motorin e...

Janë ngritur 21 aktakuza kundër 25 personave nga Prokuroria e Gjilanit

0
  Prokuroria Themelore në Gjilan, ka ngritur 21 aktakuza kundër 25 personave, për këto vepra penale: 12 aktakuza kundër 14 personave për veprën penale ‘’Vjedhja...

Ndalohet një zyrtar policor për bixhoz të paligjshëm dhe mashtrim

0
  Prokuroria Themelore në Gjilan, në bashkëpunim me Inspektoratin Policor të Kosovës, ka ndaluar dje të pandehurin B.R., zyrtar policor në Stacionin Policor në Gjilan,...

Theret me thikë një i mitur në Gjilan

0
  Dy persona, njëri ndër ta i mitur janë arrestuar të cilët pas një mosmarrëveshje janë konfrontuar fizikisht mes vete. Sipas raportit të policisë, rasti ka...

Gjykata e Gjilanit ka caktuar masën e paraburgimit ndaj tre të pandehurve

0
  Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë të pandehurve...

Sulmojnë zyrtarët policorë, arrestohen dy persona në Gjilan

0
  Dy persona, njëri ndër ta shtetas turk janë arrestuar pasi gjatë kontrollit për zbatim të masave anti COVID kanë sulmuar dhe penguar zyrtarët policorë...

Kërkohet paraburgim ndaj tre personave për armëmbajtje pa leje dhe lëndim të rëndë trupor

0
  Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të pandehurve B.T., A.T. dhe...

Kërkohet paraburgim ndaj një personi për bashkësi jashtëmartesore nën moshën 16 vjet

0
  Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të pandehurit S.R., për shkak...

Digjet një kamionetë në Gjilan

0
  Një kamionetë me targa vendore, e cila ishte e parkuar në rrugë, afër shtëpisë së një ankuesit, është djegur në tërësi mbrëmë në Gjilan. Njësitet...

Një muaj paraburgim të pandehurve, dyshohet se kanë rrëmbyer dy persona

0
  Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë të pandehurve...