7.6 C
Gjilani
Saturday, July 20, 2019

Arrestohet personi që tentoi të kryej vrasje në Gjilan

  Është arrestuar i dyshuari mashkull K/shqiptar i cili më 30 të muajit të kaluar tentoi të kryej vrasje. Ngjarja ka ndodhur në Gjilan derisa Policia...

Aksion i Policisë së Kosovës kundër bixhozit dhe lojrave të fatit

  Njësiti i Hetimeve Kundër Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Gjilan ka ekzekutuar urdhër kontrolle në lokalin e të dyshuarit A.S. në qytetin e Vitisë,...

Gjykata dënon të akuzuarit për veprat penale “krimi i organizuar” dhe “blerja dhe shitja...

  Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim dënues ndaj të akuzuarve A. L., R. H., F. G., F. A., G. A., F. S. dhe...

Një person në Gjilan e rrahu nënën e tij

  Gjatë ditës së djeshme në Gjilan është arrestuar një person, pasi që ka ushtruar dhunë fizike por edhe psikike ndaj nënës së tij. Ai kishte...

13 vite burgim për të akuzuarin M. A.

  Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall Aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit M. A. në kohëzgjatje prej trembëdhjetë (13) vite burgim. I akuzuari, me datë 18...

Caktohet masa e paraburgimit ndaj të pandehurit B.M

  Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë të pandehurit...

44 aksidente trafiku gjatë 24 orëve të fundi

  44 aksidente janë shkaktuar gjatë 24 orëve të fundit në vend. 18 prej tyre ishin me të lënduar, kurse 26 të tjerë pa të lënduar. Gjatë...

Arrestohen 22 persona për një javë

  Siç bëhet e ditur nga statistikat zyrtare të Policisë së Kosovës nga rajoni i Gjilanit, për një javë, janë arrestuar 22 persona të dyshuar...

Gjatë një jave, dy aksidente me fatalitet

  Për një javë, në rajonin e Gjilanit, kanë ndodhur 2 aksidente trafiku me fatalitet, 13 aksidente me lëndime, si dhe 9 aksidente tjera, vetëm...

Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit për 1.034 gram ‘’Marihuanë’’

  Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, sot, nga Gjykata kompetente në Gjilan, ka kërkuar caktimin e masës së paraburgimit, në afat...
-->