7.6 C
Gjilani
Monday, March 25, 2019

Aksident në magjistralen Prishtinë – Gjilan, lëndohen tre persona

  Janë lënduar tre persona në një aksident në magjistralen Prishtinë – Gjilan. Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë Rajonale të Gjilanit,...

Brenda një jave, 13 persona të ndaluar

  Prokuroria Themelore në Gjilan, brenda një jave ka ndaluar 13 persona të dyshuar, në kohëzgjatje prej 48 orëve. Departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar 5 persona,...

74 vjeçari vdes në një motel në Gjilan

  Një 74 vjeçar ka ndërruar jetë në njërin nga motelet e Gjilanit. Ngjarja ka ndodhur të premten që e lamë pas. Sipas të dhënave që...

Vetura përfshihet nga zjarri në Gjilan

  Një veturë është përfshirë nga zjarri në rrugën qarkore në Gjilan. Në vendin e ngjarjes tashmë kanë arritur edhe ekipet emergjente, përderisa nuk dihet nëse...

Parregullsi në disa ordinanca, arrestohet një person

  Policia e Kosovës njofton se dje pasdite në Gjilan dhe në fshatin Dobërqan në kuadër të një plani operativ të koduar “Ordinanca” janë kontrolluar...

Caktohet masa e paraburgimit ndaj të pandehurit H. A.

  Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditë të pandehurit...

Arrestohen tre persona për grabitje

  Një femër shqiptare, shtetase e Kosovës, ka mbetur pa çantën e saj të krahut, derisa po ecte rrugës “Elez Agushi” në Gjilan. Asaj çantën ia kishte grabitur një person...

Vdes një person në Kamenicë si pasojë e rrokullisjes së traktorit

  Në Kamenicë një person ka humbur jetën si pasojë e rrokullisjes së traktorit të cilin ishte duke e drejtuar, bën të ditur Policia e...

Arrestohet një serb, kishte tentuar për të kontrabanduar birra në Kosovë

  Policia e Kosovës ka ndaluar një person në fshatin Pasjan, pasi dyshohet se i njëjti përmes rrugëve alternative nga territori serb ka hyrë në...

1 vit burgim dhe 400 euro gjobë për veprën penale vjedhje e rëndë

  Gjykata Themelore në Gjilan ka shpall aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit E. A., pas pranimit të fajësisë në seancën fillestare. Më 6 nëntor 2017, rreth...
-->