7.6 C
Gjilani
Saturday, January 19, 2019

Një i arrestuar për fajde në Viti

  Në Viti gjatë ditës së djeshme është arrestuar i dyshuari mashkull, pasi ka ushtruar presion në kërkim të kamatës/fajdesë, nga viktima mashkull. Nga i dyshuari...

Gjilan: Caktohet masa e paraburgimit ndaj të pandehurve E. M., B. M. dhe A....

  Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit të pandehurve: E. M., B. M....

Serbët në Kamenicë rrihen mes vete, njëri përfundon në Spital

  Gjatë ditës së djeshme në fshatin Moqare e Epërme të Kamenicës, dy meshkuj serbë janë përfshirë në një mosmarrëveshje. Sipas Policisë, situata ka eskaluar dhe...

Për 24 orë 36 aksidente, një me fatalitet

  Për 24 orë në Kosovë kanë ndodhur 36 aksidente. Prej këtyre aksidenteve, një ka qenë më fatalitet, transmeton Indeksonline. Sipas statistikave të përgjithshme të Policisë së...

Aktakuzë për vepër penale,- keqpërdorim i besimit

  Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit D.M, për veprën penale ‘’Keqpërdorim i besimit’’ nga neni 342 paragrafi...

Kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit që tentoi t’a sulmonte babain e paralizuar

  Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme ka nxjerrë aktvendim mbi ndalim, në kohëzgjatje prej 48 orësh, ndaj të...

Gjilan: Nga një aksident trafiku në Miresh, lendohen shoferët dhe një pasagjere

  Në fshatin Miresh të Komunës së Gjilanit, ka ndodhur një aksident trafiku mes dy veturave civile, bëhet e ditur nga policia. Sipas policisë, aksidenti ka...

Gjilan: Kërcënohet me armë automatike për 100 euro

  Një qytetar i fshatit Dobërçan të Gjilanit, ka raportuar në polici për një kërcenim me armë automatike, nga tre persona të dyshuar, për të...

Gjilan: I konfiskohet arma e përdorur në një dasmë

  Njësiti policor në Gjilan ia ka konfiskuar një personi pistoletën me gaz, me një karikator, e cila dyshohet të jetë përdorur gjatë një dasme...

Gjilan: Raportohet në polici rasti i një monedheje të falsifikuar

  Arkëtarja e bankës “BPB”, në Gjilan, i ka raportuar Policisë së Kosovës të stacionit Policor në Gjilan, se gjatë orarit punës të ketë pranuar...
-->