7.6 C
Gjilani
Saturday, January 19, 2019

Për 24 orë, policia shqiptoi 1 mijë e 93 tiketa

  Në 24 orët e kaluara Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 93 tiketa të trafikut. 47 është numri i aksidenteve që kanë ndodhur...

Gjilan: Zënka në rrjetet sociale, shpie në përleshje fizike

  "Tre përsona të dyshuar nga fshati Pogragjë të Komunës së Gjilanit, pas një zënke në rrjete sociale, kanë vazhduar edhe me përleshje fizike", kanë...

Gjilan: Ngasësi i një veture nuk përfillë urdhërat e ligjshëm, rasti i referohet Gjykatës

  Ndërkaq njoftohet se gjatë kontrollit i njëjti iu është nënshtruar matjes me alkool-testi, ku edhe ka rezultuar me 0.75 promil alkool në gjak. Ngasësi i...

Aktakuzë për uzurpim të paligjshëm të pronës së paluajtshme

  Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit M.A., për shkak të veprës penale ‘’Uzurpimi i paligjshëm i...

Dy të lënduar në një aksident trafiku në rrugën Gjilan – Prishtinë

Si pasojë e një aksidenti trafiku, në fshatin Slivovë, në rrugën Gjilan - Prishtinë janë lënduar dy persona Sipas raportit të Policisë, një veturë me...

Novobërdë: Arrestohen katër persona për vjedhje në tentativë, i pesti arratiset

  Mbrëmë në fshatin Strazhë, Novobërdë, policia ka arrestuar pesë persona nën dyshimin se të njëjtit kanë tentuar të vjedhin në një depo. Policia gjatë kontrollit...

Afër një mijë gjoba për 24 orë në Kosovë

  918 gjoba janë shqiptuar gjatë 24 orëve të kaluara në Kosovë. Të enjten kanë ndodhur gjithsej 41 aksidente, 13 aksidente ishin me të lënduar, kurse...

Sulmon fizikisht bashkëshorten,- paraburgoset

  Në fshatin Livoq të Gjilanit ka ndohur një rast i dhunës familjare, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës. Policia ka njoftuar se i dyshuari...

Arrestohet një person me 3.5 kilogram narkotik

  Prokuroria Themelore e Gjilanit, Departamenti për Krime të Rënda, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, përkatësisht me njësitin antidrogë, gjatë ditës së djeshme ka...

Gruaja sulmon burrin dhe dy fëmijët

  Një femër është arrestuar në Kamenicë, pasi që e njëjta për shkak të gjendjes së rendë psikike, kohet e fundit, ka sulmuar bashkëshortin dhe...
-->