7.6 C
Gjilani
Saturday, December 14, 2019

Vrasja në Smolicë më profesionalja e kryer ndonjëherë në Kosovë

Askush nuk ka pranuar të flasë për motivet e vrasjes së Haxhi Ahmetit nga Smolica e Gjakovës, e as për ndonjë të dyshuar. Ekzekutimi i...

Në 24-orët e fundit ndodhën 43 aksidente trafiku

  Në 24-orët e fundit në Kosovë kanë ndodhur 43 aksidente trafiku, 13 prej tyre me persona të lënduar kurse në 30 tjerë raportohet vetëm...

Viti: Në Pozheran janë gjetur e konfiskuar substanca narkotike dhe një armë zjarri

  Policia e Kosovës nga njësitet e specializuara anti drogë, të Shtabit Qëndror që veprojnë në Gjilan, me urdhër të prokurorit të shtetit ka bastisur shtëpinë dhe lokalet përcjellëse të një shqiptari të dyshuar, shtetas i...

Gjilan: Rrah bashkëshorten,-arrestohet nga policia

  Policia e Kosovës në Gjilan, ka arrestuar një qytetar shqiptar, shtetas i Republikës së Kosovës, pas dyshimit se i njejti ka sulmuar fizikisht bashkëshorën...

Gjilan: Sulmon me thikë bashkëshorten, arrestohet nga policia

  Një femër në Gjilan ka raporton në polici se pas një mosmarrëveshje, burri i saj, e ka sulmuar me thikë duke i shkaktuar lëndime...

Gjilan: Caktohet masa e paraburgimit ndaj të pandehurit L. U.

  Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit të pandehurit L. U., në kohëzgjatje...

Kamenicë: Zhduket një qytetar nga fshati Koretin

Policia e Kosovës, ka njofuar për zhdukjen e një qytetari nga fshati Koretin të Komunës së Kamenicës. Për rastin në fjalë, thuhet se policia është informuar nga...

Policia në aksion: Kapen nëntëmbëdhjetë kilogramëve substancë narkotike

  Operacioni policor i zhvilluar në Gjilan dhe në Gjakovë ka rezultuar me arrestimin e tre personave të dyshuar dhe konfiskimin e mbi nëntëmbëdhjetë kilogramëve...

Policia: Ndalohet kryetari i Ranillugut

  Policia e Kosovës, ka ndaluar kryetarin e komunës së Ranillugut për një kontrollë rutinore, derisa po kthehej me automjetin zyrtarnga nga takimi me Marko Gjuriqin...

Viti: Policia arreston një person për vjedhje të rënda

  Pas një pune operative organizuar mirë nga njësia e hetimeve të stacionit policor, në Viti, dhe në bazë të dyshimeve të arsyeshme dhe disa...