7.6 C
Gjilani
Saturday, August 24, 2019

Nga një aksident në Partesh janë lënduar dy persona

  Në një aksident trafiku që ka ndodhur në rrugën Viti-Ferizaj, përkatësisht në dalje të fshatit Partesh dy persona kanë pësuar lendime të lehta trupore,...

Aktakuzë ndaj personave që shantazhuan mjekun

  Prokuroria Themelore në Gjilan, pas zhvillimit të hetimeve ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurve F.K. dhe M.K., për shkak të veprës penale ‘’Shantazhi’’ nga...

Arrestohen tre zyrtarë policorë

  Hetuesit e IPK-së me autorizim të Prokurorisë Themelore në Gjilan sot kanë arrestuar tre zyrtarë policorë me dyshimin se kanë kryer veprën penale keqpërdorim...

Viti: Konfiskohet një armë pa leje në fshatin Gërmovë

  Në stacionin policor të Vitisë, është raportuar një rast kanosje (mosmarrëveshje familjare), që ka ndodhur në fshatin Gërmovë të kësaj komuneje. Togeri, Ismet Hashani, zëdhënës...

Gjilan: Sulmon fizikisht motrat, përfundon në mbajtje

"Në Gjilan është arrestuar një person, ngase, pas një mosmarrëveshje, ka sulmuar fizikisht dy motrat e tij", kanë bërë me dije autoritetet e Policisë së Kosovës. Burimet...

Aktakuzë ndaj të pandehurit që mbajti të lidhur me zingjirë vajzën e tij 10...

  Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë, ndaj të pandehurit F.R., i cili gjendet nën masën e paraburgimit që nga data...

Aktakuzë për vrasje në tentativë dhe sulm

  Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë, pranë Gjykatës Themelore në Gjilan, ndaj të pandehurve I.C. dhe E.A. (2000),...

Gjilan: Për një javë kanë ndodhur 27 aksidente trafiku

  Nga numri i përgjithshëm i aksidenteve rrugore, tetë prej tyre ishin me lëndime trupore, dhe për fat të mirë, asnjëri nga këto aksidente trafiku,...

Vdes një person në Kamenicë si pasojë e rrokullisjes së traktorit

  Në Kamenicë një person ka humbur jetën si pasojë e rrokullisjes së traktorit të cilin ishte duke e drejtuar, bën të ditur Policia e...

Aksident në rrugën Ferizaj-Gjilan, një i vdekur e tre të lënduar

  Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Ferizaj-Gjilan, ku një preson ka humbur jetën, kurse tre të tjerë janë...
-->