7.6 C
Gjilani
Saturday, January 19, 2019

Gjendet afro gjysmë kilogrami marihuanë në Tërpezë të Vitisë

  Të mërkurën pasdite njësitet policore kanë gjetur 431 gramë substancë narkotike të llojit marihuanë në një shtëpi të pabanuar në fshatin Tërpezë të Vitisë. Lidhur...

Gjatë ditëve të festës, 165 persona të lënduar, 2 të vdekur

  Gjatë ditëve të festës së Vitit të Ri si pasojë e aksidenteve në komunikacion, ndihmë mjekësore kërkuan 165 persona, 2 prej tyre nuk arritën...

Kërkesë për paraburgim ndaj të dyshuarit që tentoi t’a sulmonte babain e paralizuar

  Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme ka nxjerrë aktvendim mbi ndalim, në kohëzgjatje prej 48 orësh, ndaj të...

Caktohet masa e paraburgimit për të pandehurin J. J.

  Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30 (tridhjetë) ditësh të pandehurit...

Aktakuzë për dhunë në familje

  Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë, pranë Gjykatës Themelore në Gjilan, kundër të pandehurve B.A. dhe A.A., për shkak të...

Aktakuzë për vrasje në tentativë dhe sulm

  Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ngritur aktakuzë, pranë Gjykatës Themelore në Gjilan, ndaj të pandehurve I.C. dhe E.A. (2000),...

Aktakuzë për blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të narkotikëve

  Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, gjatë ditës së djeshme, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën kompetente në Gjilan, ndaj të pandehurit...

Prokuroria kërkon paraburgim për të dyshuarin që kanosi bashkëshorten

  Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Krime të Rënda, ka ndaluar të dyshuarin N.L., në kohëzgjatje prej 48 orëve, për shkak të dyshimit se...

Prokuroria paraqet kërkesë për masën e ndalimit për t’iu afruar vendit apo personit të...

  Departamenti i Përgjithshëm, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, gjatë ditës së djeshme, ka nxjerrë aktvendim mbi ndalim, në kohëzgjatje prej 48 orëve, ndaj të...

Ranilug: Sulmon fizikisht nënën, arrestohet

  Është arrestuar një person i komunitetit serb, pasiqë që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht nenën e tij. Rasti sipas Policisë ka ndodhur...
-->