7.6 C
Gjilani
Saturday, January 19, 2019

Në Viti vidhen barnat, – në Partesh pulat

  Në rrugën “Brigada 173” të Vitisë, persona të panjohur kanë depërtuar me forcë në barnatoren “Viva”’, ku edhe kanë vjedhur një sasi të barnave,...

Gjilan: Policia ka gjetur 14 mijë e 900 euro, të dyshuara se janë para...

  Zëvendësdrejtoro Rajonal, në Drejtorinë Rajonale të Policisë së Gjilanit, nënkolonel Shaban Azizi, ka bërë me dije një rast të falsifikimit të parasë në Gjilan. Sipas tij,...

Kamenicë: Punëtori i EcoHigjienës raporton në polici se është rrahur

  Një punëtor i Kompanisë “EcoHigjiena”, është rrahur nga një i dyshuar në rrugën “Skënderbeu” të Kamenicës. Nënkolonel Shaban Azizi, zëvendësdrejtor Rajonal, në Drejtorinë Rajonale të Policisë...

Gjilan: Persona të panjohur vjedhin në një auto-servis

  Në rrugën qarkore të Gjilanit ka ndodhur një rast vjedhje. Kështu ka njoftuar nënkolonel Shaban Azizi, zëvendësdrejtor Rajonal, në Drejtorinë Rajonale të Policisë së...

Shtohet numri i aksidenteve, 71 brenda ditës

  Policia e Kosovës ka raportuar se gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Kosovës kanë ndodhur 116 aksidente trafiku prej të cilave, 1...

Policia : Dyshohet lidhur me vdekjen e një personi në Gjilan

  Në Gjilan, të hënën, pas dite, ka vdekur një përson, rast ky, për të cilin ka dyshime lidhur me vdekjën e tij. Sipas Policisë,...

Gjilan: Arrestohet dhe paraburgoset i dyshuari për sulm

  "Në fshati Livoq i Epërm të Gjilanit, është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, shtetas i Kosovës, pasi që i njëjti për arsye të panjohura...

Gjilan: Arrestohet një femër për posedim të marihuanës

  Në rrugën “Iliria” të Gjilanit, është arrestuar e dyshuara femër shtetase e Shqipërisë. Tek e njëjta gjatë kontrollit janë gjetur dhe konfiskuar 15.5 gramë...

Viti: Arrestohet i dyshuari për armëmbajtje pa leje

  Në Viti, njësitet policore pas një pune hetimore kanë arrestuar një person të dyshuar, mashkull shqiptar, shtetas të Kosovës, kanë bërë me dije autoritetet policore. Njoftohet...

Policia: Numri i vjedhjeve në Komunën e Vitisë ka shënuar rritje

Numri i vjedhjeve në Komunën e Vitisë, të cilat kryesisht po kryhen nëpër shtëpitë private të qytetarëve, ka shënuar rritje. Sipas policisë gjatë vitin 2015...
-->