7.6 C
Gjilani
Tuesday, June 19, 2018

Viti: Homazhe tek varri i dëshmorit të kombit, Kemajl Azizi

  Në 19 vjetorin e rënies heroike të dëshmorit të kombit, Kemajl Azizi, strukturat komunale, përfaqësues të Organizatave të Luftës së UÇK-së, udhëheqës të Ansamblit...

Kryetari Haliti ka inspektuar punimet në përgatitjen e rrugëve për asfaltim

  Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka inspektuar punimet në përgatitjen e rrugëve për asfaltim në Viti, konkretisht afër Xhamisë së Qytetit, në...

Kryetari Haliti inspektoi disa nga punimet infrastrukturore

  Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti në fundjavë ka vizituar fshatrat: Sadovinë, Goshicë dhe Smirë, për të parë nga afër disa punime që...

Nisin punimet e rivitalizimit të rrugës Viti-Kllokot

  Kanë filluar punimet në rivitalizimin e rrugës Viti-Kllokot, përkatësisht pranë Qendrës kryesore të Mjekësisë Familjare./Gjilani.INFO/

Viti: Kryetari Haliti sheh nga afër punimet e asfaltimit në Beguncë.

  Kryetari i komunës, Sokol Haliti, në vazhdën e vizitave që po i bënë punimeve të projekteve në komunën e Vitisë, ka parë nga afër...

Viti: U mbajt konferenca me temën, “Si t’i parandalojmë faktorët e jashtëm që na...

  Në Bufenë e re të Shtëpisë së Kulturës në Viti, është mbajtur edicioni i 14-të i konferencës jo formale Bar Camp, e që për...

Nderohen me dekoratën e Pavarësisë veprimtarët: Nysret Hajdari e Ismet Rashiti

  Në vazhdën e nderimit me dekoratën e Pavarësisë, kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, sot ka dekoruar dy veprimtarë të çështjes kombëtare nga...

Viti: Haliti priti pjesëmarrëset vitiase të Festivalit ndërkombëtar “Fluturat” në Kumanovë

  Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti, sot ka pritur në një takim, Erta Ramadanin dhe Djellza Nuhiun, të cilat kanë marrë pjesë në...

Kryetari Haliti inspektoi punimet në inventarizimin e objektit të ri të Administratës Komunale

  Kryetari i Komunës së Vitisë, Sokol Haliti i shoqëruar nga Isak Sadiku, drejtor i Administratës Komunale dhe bashkëpunëtorë të tjerë të kanë vizituar objektin...

Viti: Mbillen pemë dekorative në oborrin e shkollës së Tërpezës

  Kryetari i komunës së Vitisë, Sokol Haliti me bashkëpunëtor, ka marrë pjesë, sot, në aksionin e ndërmarrë nga nxënësit dhe personeli i shkollës fillore...
-->