Thursday, August 5, 2021

Vetëm pesë ditë fushatë për balotazhin

0
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marrë vendim që fushata parazgjedhore për balotazhin do të zgjasë vetëm 5 ditë. Fushata parazgjedhore do të jetë prej 13...

Gjilan: Nazim Gagica më i votuari, – theu rekordin e votave në Degën e...

0
  Sipas rezultateve preleminare momentale të KKZ-së në Gjilan, rezulton e dhëna, se Nazim Gagica nga Dega e AAK-së së Gjilanit, të ketë më së...

Bekim Jashari e shpall fitoren në Skenderaj, thërret për festë

0
  Kandidati i pavarur për kryetar të Skenderajt Bekim Jashari ka shpallur fitoren në këtë komunë. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, ai ka ftuar qytetarët që...

Balotazh në Gjilan mes Lutfi Hazirit dhe Sami Kurteshit

0
  Procesi i votimit në Komunën e Gjilanit ka përfunduar në ora 19:00, përderisa Exit-Poll i “Klan Kosovës” ka vazhduar me publikimin e rezultateve të...

PDK dhe LDK pretendojnë se janë të parat në nivel vendi

0
  Pas mbylljes së procesit të zgjedhjeve, sikurse edhe në proceset e kaluara, partitë politike kanë nxituar me paraqitjen e rezultateve, sipas pretendimeve të tyre....

Gjilan: LDK e para në garën për Asamble

0
  Garës për Asamblenë Komunale të Gjilanit po i prin LDK-ja, bazuar në të dhënat e EXIT POLL-it të Klan Kosovës. LDK prin me 34,5 %...

Luta apelon qytetarët: Shfrytëzojeni edhe orën e fundit për të votuar për të ardhmen...

0
  Kryetari aktual dhe i ardhshëm i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka apeluar qytetarët që ta shfrytëzojnë orën e fundit për të votuar, duke kontribuuar për...

Shtabi i LDK’së: Deri në ora 14:00, votuan mbi 25 për qind e gjilanasve

0
  Sipas informatave nga vëzhguesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan nëpër vendvotime, dalja e qytetarëve deri në ora 14:00 është mbi 25 për...

Voton Lutfi Haziri, fton gjilanasit që në mënyrë masive të votojnë për fatin e...

0
  Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri, ka votuar sot në shkollën fillore “Abaz Ajeti”, i shoqëruar nga bashkëshortja...

LDK e Gjilanit: Të gjitha vendvotimet janë hapur me kohë, procesi ka nisur mbarë

0
  Lidhja Demokratike e Kosovës në Gjilan njofton opionionin se të gjitha vendvotimet janë hapur me kohë dhe procesi ka nisur mbarë. Në konferencën e parë...