Wednesday, November 25, 2020

Tortë e mrekullueshme nga çokollata, e cila përgatitet shpejt

  Ju nevojiten vetëm tre përbërës. Përbërësit: – 28 biskota Oreo; – 1 lugë pluhur për ëmbëlsira; – 1 filxhan qumësht (245ml); – pak vaj. Përgatitja: Ndani gjysmën e biskotave Oreo dhe...

Metoda e saktë e përgatitjes së omletës me shije perfekte

  Veza është baza e një mëngjesi të bollshëm por edhe të shëndetshëm. Gatimi i vezës dhe në veçanti omletës është art. Ajo është pikënisja e karrierës...

Pite nga buka bajat, e shijshme, do të kurseni, do ta shijojë e gjithë...

  Nëse nuk dini çfarë të bëni me bukën bajat, gatuani këtë pite të mrekullueshme e cila do ta kënaqë gjithë familjen. Përbërësit: – 600 g bukë...

Për të bërë çokollatën e famshme, ju duhen vetëm 3 përbërës Postuar 19:34

  Sigurohuni të keni: - 3 gota kokos pa ëmbëlsues - Qumësht i kondensuar - Rreth 400 ml çokollatë (Përshtasni masat në varësi të asaj se sa “çokollata” ju...

Patate të reja nga furra

  Derisa bashkëshorti në kopsht është duke pjekur mish në skarë, ju kujdesuni për patatet. Nuk ka shumë punë… pak përgatitje, të tjerat i bën furra. Përbërësit: –...

Krempite e parezistueshme

  Ëmbëlsirë e shkrifët dhe të butë, me një shije shumë karakteristike Ju nevojiten kore të gatshme për krempite. Gjithashtu, mund t’i përhapni dhe t’i...

Supë e shijshme me mish pule dhe karota

  Supa përveç shijes ka edhe vlera për shëndetin e organizmit të cilat lidhen direkt me funksionin e duhur të organeve. Sot AgroWeb.org ju tregon...

5 këshilla të cilat do t’ju ndihmojnë që gullashi gjithmonë të del i mirë

  Lirisht mund të ftoni miqtë në një gullash të përsosur, sepse kemi zbuluar sekretin se si ta gatuani Qe se çfarë deri tani keni bërë...

Tortë me limon: Ëmbëlsirë freskuese për ditë të ngrohta

  Surprizoni familjarët dhe miqtë me këtë ëmbëlsirë të veçantë. Përbërësit për biskotë: – 5 të verdhë të vezëve; – 5 të bardhë të vezëve; – 5 lugë miell; –...

Gabimet në gatim që bëni çdo ditë, rregullat që duhet të dini

  Gjella e shtëpisë nuk ka të krahasuar me gatimet që konsumohen nëpër restorante. Ndërgjegjësimi për ushqyerjen e shëndetshme është gjithjnë e në rritje. Rrjedhimisht, njerëzit shpenzojnë...