Thursday, May 28, 2020

Musaka me bishtaja

  Përbërësit: – 600 g bishtaja; – 300 g mish të bluar; – 1 presh; – 1 karotë; – spec i bluar; – piper; – kripë, – vaj; – 3 vezë; – 4 – 5...

Ëmbëlsirë me lajthi: Recetë e shpejtë në çastin e fundit!

  Përbërësit: – 5 vezë, – 100 g sheqer, – 40 g kakao pluhur, – 2 lugë miell, – pak kripë, – erëza (kanellë, arra muskati), – gjalpë për lyerje të tepsisë. Për...

Mish pule në qumësht me trumzë dhe limon

  Përbërësit: ▪ 1,5 kg mish pule (e gjithë pula), ▪ pak vaj ulliri, ▪ 600 mililitra qumësht, ▪ lëng dhe lëvore nga 2 limonë, ▪ 1 hudhër (e ndarë...

Ëmbëlsira më e shëndetshme, sfera kokosi nga vetëm dy përbërës

  Nuk ekziston desert më i shpejtë dhe më i shëndetshëm se ky. Me siguri çdokush që i do ëmbëlsirat kujdeset për tepricën e peshës trupore,...

Si të bëni një kafe Dalgona në shtëpi

Një kafe ndryshe, që origjinën e ka në Korenë e Jugut, aty ku edhe gjendet me të njëjtin emër. Rezultati? Një kafe super e shijshme,...

Hurma të mbushura në çokollatë. Kënaquni me shijen e magjishme

  Përbërësit: 100 g hurma; – 100 g çokollatë; – 2 lugë vaj; – 50 ml vaj, – 50 g arra. Përgatitja: Hurmave hiqjani bërthamat dhe mbushni me arra. Çokollatën shkrijeni, shtoni...

Ja si të përgatisni makarona me domate në furrë

  Përbërësit: 400 gr makarona 400 gr djathë ricotta parmezan 500 ml qumësht 3 thelpinj hudhre 2 domate kripë dhe piper i zi Udhëzimet: 1 Makaronat ziejini sipas udhëzimit në paketim. 2 Furrën ngroheni në...

Tortë çokollate me portokaj, pa miell: Shije që do ta mbani mend

  Kjo recetë është e thjeshtë për përgatitje, sepse nuk ka ndarje të përbërëseve të thatë dhe të njomë Përbërësit: – 2 portokaj; – 6 vezë të mëdha; –...

Biskota me tre perberës, të shijshme dhe të shpejta

  Biskotat tashmë futen tek ushqimet më tradicionale që jan ëtë përhapura në thuajse të gjitha kulturat. Një ndër ëmbëlsirat më të preferuara të të gjithë...

Shkopinj me Djath Shkopinj me Djath

  Përbërësit: 400 gr miell 2 ve 2 lugë të vogla krip 150 gr djath të fortë 200 gr margarin të prerë në copa të vogla 1 pluhur për pjekurina Për lyerje: 1...