Wednesday, February 26, 2020

Kifle të vogla me kripë

  Përbërësit 2 vezë 250 gr gjalpë ose margarinë gjysmë gote të çajit vaj vegjetal 6 lugë të gjellës Uthëll 2 gota miell gjysmë Pluhur pjekje 2,5 lugë të çajit kripë 1 lugë...

Musaka me bishtaja

  Përbërësit: – 600 g bishtaja; – 300 g mish të bluar; – 1 presh; – 1 karotë; – spec i bluar; – piper; – kripë, – vaj; – 3 vezë; – 4 – 5...

Sallatë me dredhëza e fileta pule

  Nevojiten: * 300 g sallatë e gjelbër * 200 g dredhëza * 4 fileta gjoksi pule (secila nga 120 g) * 2 lugë gjelle vaj * 2-3 lugë gjelle...

Pogaçe të vogla me kaçkavall

  Përbërësit: – 750 g miell, – 4 vezë, – 400 g kaçkavall, – 100 g kajmak, – 1 kube tharmë, – 1 dl qumësht, – 2 lugë vaj, – 1 lugë e...

Ja si të përgatisni sanduiç me pulë dhe pesto

  Një recetë e bukur dhe mjaft e shijshme. Për të gjithë ata që nuk kanë kohë të humbasin në kuzhinë, shikoni këtë recetë të lehtë...

Qysh me përgatitë cheesecake me nutella?

  Përbërësit: 250 gram biskota të bluara 100 gram margarinë 400 gram nutella 500 gram krem djathi. Shkrihet një lugë nutella së bashku me margarinën dhe shtohet tek biskotat e...

Byrek me kungulleshka, vezë dhe kos, shije e veçantë

  Byrek me kungulleshka me siguri nuk ju bie shpesh rasti të dëgjoni dhe provoni. Megjithëse në disa krahina të vendit njihet një varietet i kësaj...

Biskota me tre perberës, të shijshme dhe të shpejta

  Biskotat tashmë futen tek ushqimet më tradicionale që jan ëtë përhapura në thuajse të gjitha kulturat. Një ndër ëmbëlsirat më të preferuara të të gjithë...

Ja si të përgatisni makarona me domate në furrë

  Përbërësit: 400 gr makarona 400 gr djathë ricotta parmezan 500 ml qumësht 3 thelpinj hudhre 2 domate kripë dhe piper i zi Udhëzimet: 1 Makaronat ziejini sipas udhëzimit në paketim. 2 Furrën ngroheni në...

Bukë me vezë, shija unike e një mëngjesi të shëndetshëm

  Bukët me vezë janë tradita më e njohur e kuzhinës shqiptare, sidomos mëngjeseve kur nënat shpejtonin përherë t’i përgatisnin për të vegjël e të...