Sunday, April 5, 2020

Kek me komposto qershie me shijen më fantastike

  Njerëzit e apasionuar pas ëmbëlsirave do ta dashurojnë recetën e kekut me çokollatë dhe qershi. Kjo recetë është ideale për tu servirur në festa e...

Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët

  Nevojiten: 2 kg mish pule, ▪ 1 kg qepë të kuqe, ▪ 4 – 5 thelpinj hudhre, ▪ 350 g karota, ▪ 300 g speca të grirë të pjekur, ▪...

Shkopinj me Djath Shkopinj me Djath

  Përbërësit: 400 gr miell 2 ve 2 lugë të vogla krip 150 gr djath të fortë 200 gr margarin të prerë në copa të vogla 1 pluhur për pjekurina Për lyerje: 1...

Musaka me bishtaja

  Përbërësit: – 600 g bishtaja; – 300 g mish të bluar; – 1 presh; – 1 karotë; – spec i bluar; – piper; – kripë, – vaj; – 3 vezë; – 4 – 5...

Gjoks pule me susam

  Përbërësit: 350 g gjoks pule me feta 1 vezë 50 ml qumësht 60 g miell i bardhë 40 g fara susami 100 ml vaj luledielli kripë Përgatitja: 1. Në një tas rrihni vezën...

Keku magjik vetëm me ujë, ëmbëlsira me butësi dhe aromë të mrekullueshme

  Nëse do të kishim një listë të ëmbëlsirave më të njohura e të preferuara nga të gjithë, me siguri që keku do të ishte...

Ëmbëlsirë karameleje me mjaltë: Biskotë më shije mbresëlënëse

  Kjo biskotë është ëmbëlsira më e përsosur për fëmijët tuaj Për më tepër mund ta përgatisni shumë shpejt, pa shumë mund, transmeton Telegrafi. Përbërësit: – 3 lugë...

Ëmbëlsirë e shpejtë pa pjekje, delikatesë e lehtë plot shije

  Kjo është një recetë e veçantë, e cila do t’ju mahnisë me shijen e saj fantastike dhe të lehtë. Përgatitet shumë shpejt, në vetëm pak...

Bifteku i parezistueshëm në salcë nga piperi i gjelbër

  Aroma e fortë dhe mprehtësia e piperit të gjelbër shkojnë perfekt me copën më të butë të mishit të viçit. Nevojiten: ▪ 400 g biftek, ▪ 0,2...

Tortë çokollate me portokaj, pa miell: Shije që do ta mbani mend

  Kjo recetë është e thjeshtë për përgatitje, sepse nuk ka ndarje të përbërëseve të thatë dhe të njomë Përbërësit: – 2 portokaj; – 6 vezë të mëdha; –...