Sunday, April 5, 2020

Mish pule në qumësht me trumzë dhe limon

  Përbërësit: ▪ 1,5 kg mish pule (e gjithë pula), ▪ pak vaj ulliri, ▪ 600 mililitra qumësht, ▪ lëng dhe lëvore nga 2 limonë, ▪ 1 hudhër (e ndarë...

Salca më e mirë, përgatitet për pesë minuta

  Salca kromatoze Alfredo është ëndërr kulinare. Është krijuar në Romë në vitin 1920, ndërkaq e ka shpikur Alfredo di Lelio.Deri sot kjo salcë është...

Petulla të fshira me spinaq dhe gjizë, receta e re plot shije

  Sekreti i përgatitjes së krepave si një vakt i plotë dhe që të ngop qëndron tek mbushja. Sigurisht që kur i përgatisim për mëngjes preferojmë...

Tortë çokollate me portokaj, pa miell: Shije që do ta mbani mend

  Kjo recetë është e thjeshtë për përgatitje, sepse nuk ka ndarje të përbërëseve të thatë dhe të njomë Përbërësit: – 2 portokaj; – 6 vezë të mëdha; –...

Pogaçe të vogla me kaçkavall

  Përbërësit: – 750 g miell, – 4 vezë, – 400 g kaçkavall, – 100 g kajmak, – 1 kube tharmë, – 1 dl qumësht, – 2 lugë vaj, – 1 lugë e...

Lazanje me mish pule

  Perberesit: 1 paketim pete per lazanje 500-600 gr mish pule 600 gr kerpudha 2 qepe 2 karrota 300 gr djath i grire ne rende 1 domate 100 ml uje krip,piper,vegete Udhezimet: Ne pak vaj fergoni...

Kifle të vogla me kripë

  Përbërësit 2 vezë 250 gr gjalpë ose margarinë gjysmë gote të çajit vaj vegjetal 6 lugë të gjellës Uthëll 2 gota miell gjysmë Pluhur pjekje 2,5 lugë të çajit kripë 1 lugë...

Bukë shtëpije

Përbërësit 500 ml qumësht të ngrohtë 1 lugë gjelle tharmë buke 1 lugë gjelle kripë miell derisa të bëhet brum i pogaqës të verdhë të vezës Përgatitja Në qumësht të ngrohtë...

Trileçe me krem shtëpie, shija më e lehtë dhe e ëmbël në tryezë

  Shija që përmbyll një drekë apo darkë të mirë është pa dyshim ëmbëlsira. E për këtë fakt, recetat e tyre nuk kanë të mbaruar dhe...

Mini-pica me proshutë dhe djathë

  Përbërësit: Një bukë baguette – 200g proshutë – 200g djathë – Pastë domateje – Erëza Përgatitja: – Prejeni bukën në gjysmë. Secila gjysmë do të jetë bazë për një picë të vogël –...