Monday, April 19, 2021

Osmani, Konjufca dhe Kurti bëjnë homazhe në varrezat e dëshmorëve në Velani

0
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti si dhe kryeparlamentari Glauk Konjufca kanë bërë homazhe tek dëshmorët e Prishtinës në Velani. Me këtë rast...

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët në Prishtinë

0
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, dhe kryeministri Albin Kurti bëjnë sot homazhe në...

Tetë të vdekur dhe 498 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

0
  Instituti Kombëtar i  Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën edhe tetë persona...

22 vjet nga masakra në Poklek dhe Çikatovë

0
  Sot bëhen 22 vjet nga masakra në fshatin Poklek i Vjetër dhe Çikatovë të Vjetër komuna e Drenasit, ku ushtria serbe ka masakruar dhe...

Në Kosovë 14 të vdekur dhe 520 raste të reja me coronavirus

0
  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, si dhe laboratoret publike dhe private...

Përvjetori i rënies së Shkëlzen Haradinajt

0
  Sot shënohet 22-vjetori i rënies së luftëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjeneral Shkëlzen Haradinaj, i cili ishte komandant për Operacione Luftarake i Zonës...

22-vjet nga eksodi i shqiptarëve nga Kosova

0
  Sot shënohet 22-vjetori i eksodit të shqiptarëve të Kosovës, kur gjatë luftës në 1998-1999, rreth një milion shqiptarë u detyruan nga forcat paramilitare serbe...

Në Kosovë 17 të vdekur dhe 599 raste të reja me coronavirus

0
  Brenda 24 orëve të fundit në Kosovë nga coronavirusi kanë humbur jetën 17  persona, ndërsa janë konfirmuar 599 raste të reja. Gjatë 24 orëve të...

Petrit Ajeti emërohet Drejtor i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë

0
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, kanë emëruar Petrit Ajetin Drejtor të Agjencisë së Kosovës...

Skandali i Gjykatës Speciale, i raporton UNMIK-ut dhe jo institucioneve

0
  Deputetët e Kuvendit të Kosovës në vitin 2015 ishin para një presioni të madh të Bashkësisë Ndërkombëtare, që nëse Gjykata Speciale nuk themelohet nga...