Tuesday, January 26, 2021

Salih Mustafës i vazhdohet paraburgimi nga Specialja

  Gjykata Speciale në Hagë ka marrë vendim që të vazhdojë masën e paraburgimit ndaj ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih Mustafa. Vendimi për vazhdimin...

Dhjetë të vdekur dhe 311 raste me COVID-19 në Kosovë

  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.903 mostra të...

1 mijë e 456 të vdekur nga COVID 19 në Kosovë, mbi 5 mijë...

58 mijë e 88 qytetarë janë infektuar me COVID-19 prej marsit të 2020-tës kur edhe u shfaqen dy rastet e para pozitive me këtë...

Tre të vdekur dhe 379 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë (IKSHPK) në raportin 24-orësh të shtunën (sot) ka njoftuar se janë regjistruar edhe tri viktima nga coronavirusi...

Humbin jetën edhe 14 persona nga coronavirusi në Kosovë – konfirmohen 289 raste të...

  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.468 mostra të...

23 vjet nga sulmi i dytë në familjen Jashari

  Kanë kaluar 23 vjet që nga sulmi i dytë nga forcat serbe ndaj familjes Jashari. Pikërisht më 22 janar 1998 në orët e hershme të...

15 vjet nga vdekja e Ibrahim Rugovës

  Sot shënohet 15 vjetori i vdekjes së ish-presidentit të Kosovës Ibrahim Rugova. Presidenti Rugova ka vdekur më 21 janar të vitit 2006, ku u...

Gjashtë viktima dhe 320 raste të reja me koronavirus

  Gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 320 raste të reja të të infektuarve me COVID-19.   Si pasojë e këtij virusi kanë humbur jetën gjashtë...

9 të vdekur dhe 294 raste pozitive me Covid-19

  Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.729 mostra të...

AGK shpreh ngushëllime për vdekjen e gazetarit Muharrem Ramabaja

  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës (AGK), me pikëllim të thellë ka pranuar lajmin për vdekjen e veteranit të gazetarisë, Muharrem Ramabaja. Përmes një telegrami ngushëllimi,...