7.6 C
Gjilani
Sunday, August 25, 2019

Arrihet koalicioni i dytë parazgjedhor: Nisma e AKR shkojnë bashkë në zgjedhje!

Pas koalicionit AAK- PSD, mbrëm është arritur edhe koalicioni i dytë parazgjedhor ndërmjet Nismës Socialdemorkate dhe Alenacës Kosova e Re. “Në orët e vona të...

Karrigia që ndan LDK-në me Vetëvendosjen

Posti i kryeministrit duket se do të jetë pengesa kryesore që Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje të lidhin koalicion qoftë parazgjedhor, qoftë...

VV-ja e do Kurtin kryeministër, LDK-së ia lë Presidentin dhe Kryeparlamentarin

Pa epilog ka përfunduar takimi i parë në nivel të grupeve punuese në mes të Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, në kuadër...

Zyrtari i AKR-së: Koalicioni LDK-VV i dëmshëm për Kosovën

Fatmir Matoshi nga AKR-ja ka thënë se një koalicion mes LDK-së dhe VV-së nuk do t’i sillte asnjë të mirë vendit. Në Interaktiv të KTV-së,...

​Dy vite nga vdekja e Bajram Rexhepit

  Sot mbushen dy vjet që kur u nda nga jeta ish-kryeministri i parë i Kosovës në kohën e pasluftës, Bajram Rexhepi. Në prill të 2017,...

Moti, sot temperaturat deri në 33 gradë celsius

  Instituti Hidrometerologjik i Kosovës njofton se mot kryesisht i qetë dhe me diell do ta shoqëroj vendin gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit. Temperaturat minimale...

Limaj pas takimit me Mustafën: Kosovës i duhet një qeveri qe kryen punë

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa dhe ai i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, janë takuar më mesditën e së hënës në njërin...

Shpend Ahmeti e quan pozitiv takimin me Isa Mustafën

  Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti ka folur për mediat pas takimit që kishte sot me Isa Mustafën. Ahmeti e ka quajtur pozitiv këtë takim ku...

LDK shkon e vetme në zgjedhje, s’ka koalicion parazgjedhor

  Isa Mustafa, lideri i LDK-së, ka ftuar në takime të ndara sot gjatë ditës kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj, kreun e NISMA-s, Fatmir Limaj...

Isa Mustafa fton në takim Haradinajn, Limajn e Ahmetin

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, do të takohet me kreun e Partisë Socialdemokrate, Shpend Ahmeti. Sipas burimeve të Gazetës Express brenda PSD-së,...
-->