7.6 C
Gjilani
Wednesday, May 22, 2019

Takohen Kurti e Mustafa, bisedojnë për rrëzimin e qeverisë

  Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar mëngjesin e sotëm me kreun e LDK-së, Isa Mustafa. Sipas Kurtit, në këtë takim është biseduar për...

Admirali amerikan James Foggo sot qëndron në Kosovë

  Admirali amerikan James Foggo sot do të qëndrojë për një vizitë në Ministrinë e Mbrojtjes. Për shefin e Komandës së Bashkuar të Aleancës në Napoli...

Kuvendi i Kosovës përkujton masakrën e Dubravës

  Kuvendi i Kosovës ka përkujtuar 20-vjetorin e masakrës së Dubravës, në një seancë të veçantë, ku deputetët kërkuan që kriminelët të arrestohen dhe të...

Matoshi mbështet katër komuna me projekte në vlerë rreth 1 milion euro

  Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, ka pritur sot në takim kryetarët e katër komunave të Kosovës: Prizren, Podujevë, Obiliq dhe Novobërdë,...

Politika kosovare “imune” ndaj dorëheqjeve morale

  Dorëheqja si akt i përgjegjësisë morale, është një praktikë shumë e rrallë në politikën kosovare. Zyrtarë të lartë shtetërorë, jo rrallë kanë qenë subjekt...

VIDEO – Ukë Thaçi rrëfen për masakrën në burgun e Dubravës

  I mbijetuari i masakrës së Dubravës, njëherit autor i librit “Masakra në burgun e Dubravës - skenarët e masakrës”, Ukë Thaçi, në emisionin AKTUAL...

Hashim Thaçi ‘eskalon’: Sali Berishës ia përmend edhe ‘Kanunin”

Presidenti i Kosovës ka kërkuar debat televiziv me ish presidentin e Shqipërisë Sali Berisha. Thaçi ka deklaruar se vet Sali Ramë Berisha të zgjedh vendin...

BE-ja i kërkon sqarime Serbisë për ndalimin e zyrtarëve nga Kosova

  Tash e disa muaj me radhë, zyrtarët e institucioneve të Kosovës që i takojnë Partisë së Pavarur Liberale, subjekt ky politik i komunitetit serb,...

Një kontingjent i FSK-së merr pjesë në ushtrimin fushor të NATO-s

  Një kontingjent i Forcës së Sigurisë së Kosovës është nisur sot për të marrë pjesë në ushtrimin fushor të organizuar nga Ushtria Amerikane për...

Doganat, 155 raste të zbuluara për falsifikim të mallrave

  Nën dyshimin për falsifikim të mallrave të markave të njohura tregtare, Dogana e Kosovës, në periudhën e deritashme të këtij viti  ka sekuestruar mallra...
-->