Sunday, January 26, 2020

Arrestohet Driton Çaushi

Policia e Kosovës sapo arrestoi deputetin e lëvizjes Vetëvendosje, Driton Çaushi. Ai tha se derisa Qeveria e Kosovës është nuk respekton vullnetin e qytetarëve dhe...

Shillova: Në shtëpinë e Pistës janë gjetur pajisje dhe dëshmi që çojnë te vrasja...

  Në emisionin  “Puls” të KTV-së është diskutuar në lidhje me vrasjet e pandriçuara të të figurave politike. Rasti i fundit i këtij lloji është...

SPBIK: Të bllokohen rrymat radikale në BIK

  Reagime e kundërreagime, akuza e kundërakuza po përcjellin kohët e fundit zhvillimet në Bashkësinë Islame të Kosovës, kundër të cilave ka dalë së...

Mustafa president, Thaçi kryeministër

Hashim Thaçi mund të rikthehet shumë shpejt në “kolltukun” e kryeministrit, duke ia lëshuar postin e premtuar të presidentit shefit të tij në Qeveri,...

Trajkoviq kundër fanellave të bardha në Gazimestan

  Prishtinë, 27 qershor 2013 – Deputetja e Listës unike serbe Rada Trajkoviq ka protestuar kundër paralajmërimit të Policisë së Kosovës se gjatë shënimit të Ditës...

Listën unike serbe e dorëzon Zyra për Kosovën e Serbisë

  Prishtinë, 30 gusht 2013 – I ashtuquajturi shef  i të ashtuquajturi qark i Kosovës Vladeta Kostiq thotë se Listën unike serbe do ta dorëzojë Zyra...

Ban Ki-moon dënon dhunën në Kuvend dhe mbështet Asociacionin

Sekretari i Përgjithshëm Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-moon në raportin e tij më të ri për zhvillimet në Kosovë ka dënuar përdorimin e dhunës...

Holanda do ta mbështesë fuqishëm Kosovën në të gjitha aspiratat e saj, e veçanërisht...

Një delegacion i Grupit të Grave Deputete të Kuvendit të Kosovës i përbërë nga znj. Teuta Sahatqija, znj.Alma Lama dhe znj. Donika Kadaj Bujupi,...

Daçiq: Negociatat me Prishtinën, hapën kaptinë të re

  Beograd, 30 gusht 2013 - Në mbledhjen e sotme të Parlamentit të Serbisë, duke e paraqitur ekspozenë para ligjvënësve lidhur me rikonstruktimin e Qeverisë, kryeministri...

Sjelljet e Serbisë e kanë cenuar dialogun

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri ka mohuar mundësinë e ndërprerjes së dialogut me Serbinë në Bruksel. Ajo ka thënë se, pavarësisht pengesave që Serbia...