7.6 C
Gjilani
Saturday, July 20, 2019

Vuçiq: Kapitulli 35 për Kosovën – i vështirë për Serbinë

Beograd, 7 janar 2015 – Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi sot se në negociatat për anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Evropian, hapja e...

Një politikan serb në Tiranë kërkon falje për krimet në Kosovë

Kryetari i Partisë Republikane të Serbisë deklaroi në Tiranë kërkoi falje për krimet e Serbisë në Kosovë, duke i bërë thirrje vendit të tij...

Me 4 gusht përfundon drafti i statusit për Asociacionin

Ekipi për hartimin e statutit të Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, me 4 gusht pritet ta përfundojë draftin e këtij statuti. Vinka Radosavljevic...

Shkolla “Rexhep Elmazi” në Gjilan, bëhet me kabinet të informatikës

  Në shkollën “Rexhep Elmazi”, në Gjilan sot është bërë hapja e kabinetit të Informatikës me pajisje moderne, i cili është financuar nga KFOR-i Turk...

Ashton fton Serbinë të bëjë edhe një përpjekje për marrëveshjen

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, ka deklaruar se shpreh keqardhje për vendimin e qeverisë serbe që të hedhë poshtë propozimet e...

Një delegacion i SHBA-së viziton Kosovën

  Njerëzit kryesor të Këshillit Kombëtar të Sigurisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për Punë të Evropës, kanë ardhur në një vizitë në Ballkan. Ata...

Çitaku në OKB përballet me Daçiqin: Askush nuk do ta shfuqizojë Specialen

Këshilli i Sigurimit të Kombeve të Bashkuara po diskuton sot raportin e fundit të sekretarit të OKB-së, Antonio Guterres, mbi punën e UNMIK-ut në...

DW: Mungesa e mallrave në veri të Kosovës, një krizë e orkestruar

  Raftet e dyqaneve dhe stendat në tregjet e veriut të Kosovës tashmë janë gjysmë të zbrazura. Ky është reagimi i serbëve lokalë, të cilët...

Hajdini ka marrë pjesë në transplantime i bindur se ato kanë qenë ligjore

  Prishtinë, 11 prill 2013 - Sokol Hajdini, i cili akuzohet për ushtrim të paligjshëm të veprimtarisë mjekësore në rastin “Medicus”, ka pranuar se ka ushtruar...

ShBA – Rusi, dallime për Kosovën dhe përmbylljen e UNMIK-ut

  Nju Jork, 17 gusht 2013 - Tensionet në rritje në marrëdhëniet midis ShBA dhe Rusisë e shtynë presidentin amerikan, Barack Obama që të anulojë takimin...
-->