7.6 C
Gjilani
Tuesday, July 16, 2019

Biden i shkruan letër kryeministrit Thaçi: Miratojeni Gjykaten

  ShBA, 22 prill 2014 – Zv/presidenti amerikan, Joe Biden i ka shkruar letër kryeministrit të vendit, Hashim Thaçi në të cilën thotë se ndjehet mirë...

Bytyqi uron studentët për fillimin e vitit të ri akademik

  Ministri i Arsimit Shyqiri Bytyqi ka uruar studentët për fillimin e vitit të ri akademik. Me këtë rast ai ka thënë se studentët kanë...

Arrestohen 6 të dyshuar për ‘keqpërdorim të pozitës zyrtare’ dhe ‘mashtrim’

  Prishtinë, 6 mars 2014 – Në orët e hershme të mëngjesit, policia ka realizuar një operacion në rajonin e Vushtrrisë. Ky operacion ka rezultuar me...

Deputetët serbë thonë se FAK-u duhet diskutuar në Bruksel

Prishtinë, 27 janar 2015 – Përfaqësues të pranisë ndërkombëtare sikurse edhe diplomatë të shteteve perëndimore kanë shprehur interesim lidhur me ecurinë e procesit të...

Pse qytetarët po e humbin besimin në institucione?

  Hulumtimet e fundit të pulsit publik dëshmojnë se qytetarët e Kosovës po e humbin në vazhdimësi besimin në institucionet qeverisëse. Në raportin e publikuar nga...

Baftiu: Kosova ka ligje shumë të mira për punëtorët, por ato nuk po zbatohen...

  Deputetja e Grupit të Pavarur (GDP), Besa Baftiu ka theksuar se Kosova ka ligje shumë të mira që mbrojnë të drejtat e punëtorëve, por...

Planet e zbatimit të marrëveshjes, sot në Bruksel

  Bruksel, 25 prill 2013 - Delegacionet e Prishtinës dhe të Beogradit do të paraqesin sot në Bruksel planet e tyre për zbatimin e marrëveshjes për...

Raporti: Për sukses të negociatave, kërkohet edhe Uashingtoni

  Lubjanë, 3 prill 2013 - E përditshmja e Lubjanës, Delo, në komentin për negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, në numrin...

Policia shënon trend pozitiv në besueshmërinë e qytetarëve

  Bazuar në një hulumtim është shënuar një trend pozitiv në rritje të besueshmërisë ndaj Policisë së Kosovës. Kjo e dhënë u pasqyrua në konferencën...

Weber: Përkushtimi i Gjermanisë për Ballkanin do të vazhdojë

  Gjermania do të vazhdojë të ketë rol aktiv në BE dhe në Ballkanin Perëndimor edhe pas zgjedhjeve. Me një fitore të pritur të Merkelit...
-->