7.6 C
Gjilani
Tuesday, April 23, 2019

MPJ reagon rreth situatës së tensionuar në Maqedoni

  Prishtinë, 2 mars 2013 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës reagon lidhur me situatën e tensionuar në Republikën e Maqedonisë, duke...

Thaçi: Humbja e vëllezërve Gërvalla humbje e madhe për ne

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka kujtuar 36-vjetorin e rënies së vëllezërve Gërvalla. Thaçi ka shkruar në Facebook se Jusuf, Bardhosh Gërvalla e Kadri Zeka ishin...

Ky është i dyshuari kryesor për vrasjen e Oliver Ivanoviq, pritet arrestimi i tij

Vrasja e Oliver Ivanoviqit ka mundur të jetë kryer nga grupi i Milan Radojcic i cili ka raporte të mira me strukturat udhëheqëse të...

Bashkë në mbështetje të Policisë së Kosovës

Komandanti i Komandës së Forcave të Përbashkëta në Napoli, Admirali i Flotës Ushtarake Detare të ShBA-së, Mark Ferguson dhe Gjeneral Majori i Ushtrisë Italiane,...

Sulmohet zyra e partisë së Nikolliqit në veri

  Mitrovicë, 8 prill 2013 - Persona të panjohur kanë sulmuar mbrëmë vonë zyrën e Partisë Përparimtare Serbe në veri të Mitrovicës. Lajmin e ka konfirmuar për...

Çfarë thotë Pacolli për krizën e Kuvendit sot

Ish zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka komentuar për zhvillimet e sotme në Kuvendin e Kosovës. “Çfarë shtetrrethimi vetëm dy ditë pas festës së përvjetorit...

Holanda përkrah zhytësit e FSK-së

  Prishtinë, 12 nëntor 2013 – Holanda e ka ndihmuar njësitin e kërkim – shpëtimit të FSK-së me pajisje komunikuese nën ujë. Donacioni përbëhet prej disa pajisjeve...

Hyseni: Liberalizimi i vizave ndalë migrimin ilegal

Prishtinë, 4 shkurt 2015 – Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, ka deklaruar se liberalizimi i vizave vë në kontroll dhe e ndalë...

Paralajmërohen njohje të reja

Prishtinë, 8 korrik 2013 - Procesi i dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe arritja e marrëveshjes për normalizimin marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve, ka pasur efekt...

Vuçiq: Duam marrëveshje historike me shqiptarët

  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se teknika e re, artileria dhe avionët e ushtrisë serbe nuk paraqesin kurrfarë kërcënimi për askënd, por se...
-->