7.6 C
Gjilani
Tuesday, July 16, 2019

ShBA: Kosova, në strategji kundër radikalizmit

ShBA, 8 janar 2015 – Përfaqësuesi special i Departamentit të ShBA-ve, Shaun A. Casey, në kuadër të Zyrës së sekretarit Kerry, flet ekskluzivisht për...

Haradinaj u premton mësimdhënësve se do t’iu njihet kontributi i viteve të 90-ta

Statusi i punëtorëve të arsimit për punën e bërë gjatë viteve të 90-ta do t’i njihet shumë shpejt atyre që kanë kontribuar në këtë...

Qeveria kërkon vijimin e mësimit, Komuna nuk pajtohet

  Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, si dhe ajo e Tregtisë dhe Industrisë, nuk pajtohen me vendimin e kryetarit të Prishtinës, Shpend Ahmetipër ndërprerjen e...

Qeveria e përshëndet aksionin e IPK-së

  Qeveria e Republikës së Kosovës përshëndet aksionin e Inspektoratit Policor të Kosovës dhe organeve tjera shtetërore, i cili rezultoi me ndalimin e 59 zyrtarëve...

Themelimi i Gjykatës Speciale mund të kushtëzohet me FAK-un

Prishtinë, 16 janar 2015 – Përfaqësuesit e partive shqiptare në koalicionin qeveritar kanë hedhur në shqyrtim opsionin që votimi i bazës legale në Kuvendin...

Deputetët serbë thonë se FAK-u duhet diskutuar në Bruksel

Prishtinë, 27 janar 2015 – Përfaqësues të pranisë ndërkombëtare sikurse edhe diplomatë të shteteve perëndimore kanë shprehur interesim lidhur me ecurinë e procesit të...

Me nderime të larta shtetërore i jepet lamtumira legjendës së futbollit, Fadil Vokrri

  Numër i madh i qytetarëve janë mbledhur në varrezat e qytetit në Arbëri. Ata janë tubuar për t’i dhënë lamtumirën e fundit Fadil Vokrrit, përcjellë...

Agron Kuçi propozon Qeveri të Unitetit

Kryetari i Komunës së Junikut, Agron Kuçi, duke komentuar situatën e fundit politike ndërmjet pozitës dhe opozitës, ka propozuar si zgjidhje për dalje nga...

Përfitojnë nga të vdekurit

                        Prishtinë, 1 shkurt 2013 - Qytetarët e Kosovës se kanë dert që të marrin para edhe në emër të të vdekurve. Ministria e Punës ka...

Jep dorëheqje udhëheqja e veteranëve të Prishtinës

E gjithë struktura udhëheqëse e degës të Shoqatës të Veteranëve të Luftës në Prishtinë mësohet të ketë dhënë dorëheqje të enjten. Bislim Shala, një nga...
-->